Nuori ja kalju

Kymmen_vuotta_kaljuna

Joillekin sopii, joillekin ei. Joillakin oma valinta, toisilla sukuvika. Mulla sukuvika ja kalju ei sovi (minusta kellekään, ehkä korkeintaan Willicen Brucelle). :D Sinänsä tuo ei aiheuta liikaa pahaa mieltä, koska sukuvika iski jo parikymppisenä. Sitä ennen oli vaaleat kiharat, jee!

Mitä mieltä muut nutipäät, koetteko että hiuksettomuus on hidaste naisten suhteen? Ulkonäkö on vain yksi juttu, mutta onhan se tärkeä ja näkyvä asia. Mun kokemusten mukaan kaljuus on enemmistölle naisista vähintään jonkun tason turn off. Sitten on toki pieni vähemmistö, joilla on lähes fetissi kaljuja miehiä kohtaan. Ja varmaan jotain mahtuu tuohon väliinkin.

Edelleen oman lyhyen elämänkokemuksen perusteella nuoret, siis ikäiseni (kolmekymppinen on vielä nuori, ON!) innostuvat enemmän hiuksekkaista miehistä, kun taas 40 -vuotiailla laajempi maku. Ehkä osin siksi, että siinä iässä jo moni sukuviaton mies saattaa huomata peilin edessä seisoessaan pakenevan hiusrajan, eli käytännön syistä nainenkin sen "hyväksyy".

Onko tässä yhtään totuutta? :D

16

2542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DarkFear-ei_kirj

      Kyllähän tämä Sasi-kalju vituttaa aivan helvetisti.....

      • kaljuhansesiellä

        Aja kalju pois.


      • kaljuhansesiellä kirjoitti:

        Aja kalju pois.

        Varmasti tämä kirjautumattomana kirjoitteleva darkfear onkin joku ahdasmielinen persujuntti, kun on antanut sen tukkansa niin vaan kaljuuntua. Mutta eipä se ole mikän yllätys tällä palstalla, kun näitä ahdasmielisiä persuja äänestäviä ätmipaskaluusereita sitä onkin tämä palsta aivan täynnä.


    • Hyvää_vappua

      Persunuorille sopii kaljun ohella KILJU mitä mainioimmin.

    • tpsteräst

      Jos jo siinä 20 tienoilla kaljuuntuu niin suosittelen köyttä.

      Esim Patrik Laineelta lähtee jo nyt tukka - hahahahah oikein sille tulevalle mijonäärille! Muahahahah paska patriikki! 18v ja kaljuuntuu , vittu mikä vanhus!

      • kelpais.mullekin

        https://www.instagram.com/patriklaine/?hl=fi

        Tuosta näkee aika hyvin että mikä vaikutus on statuksella, jos olet lätkänpelaaja niin saat tuollaisen naisen..


      • 135
        kelpais.mullekin kirjoitti:

        https://www.instagram.com/patriklaine/?hl=fi

        Tuosta näkee aika hyvin että mikä vaikutus on statuksella, jos olet lätkänpelaaja niin saat tuollaisen naisen..

        miksi sillä on pipo tai lätsä joka kuvassa?


      • iugigig

        patrik the shark on oikeasti helvetin onnekas. On tarpeeksi varakkaat vanhemmat jotka ovat ostaneet tulevalle sasille mailan. loppu on history


      • Kalju-kalju-kalju-kalju
        135 kirjoitti:

        miksi sillä on pipo tai lätsä joka kuvassa?

        Ettei alkava kalju näy.


    • eituotaongelmaa

      Ei mitään vaikutusta naistensaantiin, puoleen tai toiseen. Kyllä olen naisen saanut eikä asiasta ole koskaan keskusteltu. Olen sellainen jylhänkomea kaljupää eli suomeksi sanottuna maskuliiniset piirteet on sattuneet miellyttämään naisia. Kun näyttää sellaiselta ulkotyötä tekevältä metsästäjä/asfalttimieheltä niin tukka on sivuseikka.

    • Hyviä_uutisia

      No niin, jopa DarkFear saattaa lopulta päästä poikuudestaan parin vuoden päästä, kun 40v tulee täyteen ja naisten on helpompi hyväksyä spedekranssi jo selvästi keski-ikäisen miehen päässä. DF:n hiustyyli kun ei ollut mikään oma valinta vaan kysymyksessä on todellakin sukuvika. Ihan käy sääliksi, kun hän sen takia jäi neitsyt-sedäksi.

      • Varo_vain

        Joudut kohta DF:n tappolistalle


      • vajakkifear

        Oleppas nyt vajakki hiljaa.


      • SalfLeimeen

    • kaljuvika

      Eihän se sukuvika muuten kuin välillisesti. Yleensä syy on testosteronin ylituotanto joka nuorena aiheuttaa muitakin huolia, vanhana siitä on pelkkää iloa.

    • Bettercallsaul

      Hanki peruuki

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2799
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      24
      2633
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2298
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      40
      1693
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      52
      1595
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1503
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      26
      1384
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      38
      1300
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1181
    Aihe