Timo Harakan esiintymistyyli televisiossa

Parhaillaan ykkösellä kansanedustajateatteria suorana. Kiinnitin huomiota Timo Harakan esiintymiseen, joka on niin tavattoman ärsyttävä ja vastemielinen, että on vaikea kuunnella sitä mitä hän oikeastaan sanoo, kun koko huomio kiinnittyy siihen miten sen sanoo. Jotenkin hyvin lähellä eräiden pappien saarnaustyyliä, mutta noiden pappien aikaan on kyllä kyseisissä kirkoissa yleisökato.
(Ärsyttävää)

((Lisäksi noista ei ole kukaan vielä tajunnut, että jos ne kykenevät merkittävästi vähentämään harmaata taloutta, niin silloin kansantalouden kyky kuluttaa heikkenee ja samalla kokonaisveroaste nousee.... siis mikseivät ne huomaa että harmaata taloutta torjuttaessa pitää myös keventää muiden verotusta, tai finanssipolitiikka kiristyy salakavalasti ja elvytystä menetetään))

(((Pitäisikö tässä siirtyä politiikkaan kun nuo eivät näytä tajuavan)))

17

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivorunoilija

      Harakka oli jonkun dokumentti-ohjelman toimittaja, kunnes siirtyi politiikkaan. Pressiklubi (ainakin Rubenia uskottavampi)
      ja sitä ennen Musta Laatikko.
      Voi nyt miettiä, miten suhteellisen hyvä toimittaja muuttu täysin idiootiksi päästyään eduskuntaan. Eduskunnasa varmasti aivopesukone ja ajatukset katoaa mustaan laatikkoon

    • Päivän harakkailmiö oli siirtynyt myös radion puolella, sillä kuulin uutisista miten toista kansanedustajaa oli jouduttu huomauttamaan siitä miten hän syytti Harakkaa valehtelijaksi. (ilmeisesti olikin, sillä Harakka muutti lausuntoaan syytöksen jälkeen)
      ((eri puhenvuoro kuin tuo mitä alussa käsittelin, enkä itse jaksanut edes pitää kanavaa päällä noin pitkälle))
      Pelkkää teatteria tuo on ja esiintyvät lähinnä niille jotka kuvittelevat omiksi äänestäjikseen. Siellä se Harakka itsekseen kuvittelee, että "kyllä ne ovat nyt siellä television ääressä tyytyväisiä kun näkevät miten ihan yksin pistän koko hallituksen kuriin".

    • En nyt osaa ottaa kantaa just tuon Harakan kommentointiin, muuten oli mielenkiintoinen päivä tuolla istuntosalissa, olis vaan saanut olla hieman enemmän vastaajia, kuin kyselijöitäkin. Jäin siihen uskoon, että asioita viedään vauhdilla eteenpäin, piittaamatta siitä jos joltakin putoo pää menossa.

    • paskaa_heittelemässä---

      .

      "# HA AR A K KA HA N # oli yksi niistä Jumalan teatterilaisista????????????"

      har!11

      .

      • Osoita yhteys siitä, että dramaturgiopiskelija Timo Harakka olisi ollut juuri kyseisenä ajankohtana (1987) Oulussa.


      • henkisesti_mukana---
        modelli kirjoitti:

        Osoita yhteys siitä, että dramaturgiopiskelija Timo Harakka olisi ollut juuri kyseisenä ajankohtana (1987) Oulussa.

        .

        "Ainakin henkisesti mukana # P I RU N T E A T T E R I S S A #"

        "Jumalan teatterin Halonen ja sitä tukeneen ”Pirun teatterin” Timo Harakka ovat sittemmin nousseet Yleisradiossa suureen arvoon."

        http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3047168-jumalan-teatteri-yleison-kimpussa

        har!1

        .


    • lidlrunoilija
    • Nyt se Harakka riehuu taas televisiossa ja haluaa käsitellä omia juttujaan ja Päivärinta ja Zysse yrittävät saada sen pysymään aiheessa.
      Ykkösellä siis juuri nyt.

    • taasväärin

      Hyvin esitte asiansa, ja selkeästi.Mikä siinä takkusi, zysse siinä alkoi selostaa, viisaana ois ollut hiljaa, mutta puolusti puoluetoveria.Harakka tyyneenä ja asiallisena.

      • Tuo naapuri tuossa parin korttelin päässä on ihan typerä tyyppi ja hakkaa joka ilta vaimoaan. Emmekös olekin nyt tässä asiassa kaikki ihan samaa mieltä ja kun avaan tuon vieressäni olevan ikkunan, niin voin huutaa tuolle ulkona olevalle porukalle, että sinäkin olet samaa mieltä. Nyt on tosi hyvä tilaisuus kun se tyyppi on viikon kanarialla, eikä edes tiedä mistä me tässä keskustelemme.

        Ai niin ja sinä itse et ole tiskannut astioitasi viikkoon, tosin en voi asiaa tietää, sillä en ole ollut paikalla tarkastamassa, mutta näinhän se on kun minä päätän tässä sanoa. Emmekös olekin näistä asioista ihan samaa mieltä ja vaikka televisiossa voimme tämän yhdessä julistaa.


      • Siis kai huomasit, että Harakka halusi harrastaa julkista juoruilua television välityksellä ja hänen olisi toimitajana pitänyt tajuta, ettei se ole sopivaa, järkevää tai varsinkaan hänen oman imagonsa kannalta hyödyllistä.
        Esiintyisessä oli kuitenkin se pieni positiivinen puoli, ettei hän saarnannut ihan yhtä kamalalla nuotilla kuin viimeksi.


      • Se-naapuri
        buddy-love kirjoitti:

        Tuo naapuri tuossa parin korttelin päässä on ihan typerä tyyppi ja hakkaa joka ilta vaimoaan. Emmekös olekin nyt tässä asiassa kaikki ihan samaa mieltä ja kun avaan tuon vieressäni olevan ikkunan, niin voin huutaa tuolle ulkona olevalle porukalle, että sinäkin olet samaa mieltä. Nyt on tosi hyvä tilaisuus kun se tyyppi on viikon kanarialla, eikä edes tiedä mistä me tässä keskustelemme.

        Ai niin ja sinä itse et ole tiskannut astioitasi viikkoon, tosin en voi asiaa tietää, sillä en ole ollut paikalla tarkastamassa, mutta näinhän se on kun minä päätän tässä sanoa. Emmekös olekin näistä asioista ihan samaa mieltä ja vaikka televisiossa voimme tämän yhdessä julistaa.

        Olen useaan kertaan sanonut, että kirveellä en ole Vaimoni koskaan lyönyt. Toistan: todistettavasti en ole ikinä edes kirveeseen koskenut. Mutta tämän jälkeen en enää kommentoi. OLET VALEHTELIJA.


      • Xxcvvccvv
        buddy-love kirjoitti:

        Siis kai huomasit, että Harakka halusi harrastaa julkista juoruilua television välityksellä ja hänen olisi toimitajana pitänyt tajuta, ettei se ole sopivaa, järkevää tai varsinkaan hänen oman imagonsa kannalta hyödyllistä.
        Esiintyisessä oli kuitenkin se pieni positiivinen puoli, ettei hän saarnannut ihan yhtä kamalalla nuotilla kuin viimeksi.

        Hienoa, että kansan mielestä on oikein, että ministerit, jotka itse syyllistyvät veroparatiisiyhtiöihin hoitavat tämän maan talous asioita? Kaikki paljastukset veronkierrosta ovat pelkkä kauhistus?

        Miten tällaiseen hallitukseen voi luottaa, joka alvariinsa itse syyllistyy valehteluun? Sori siitä. Tämäkö on riittävää, kun valtio velkaantuu.


    • SeraajaXV

      Harakka on niin vastenmielinen tyyppi että hakemalla saa hakea tältä planeetalta toista! Oikea Halosen perse.... nuolija!

      • Qweertyiiopouytrwwrty

        Ilmeisesti sun mielestäsi veronkierto ja tulojen pimittäminen on ok?


    • KEPULAINEN_PYYSI_ANT

      .

      "KEPULAINEN JOUTUI PYYTÄMÄÄN ANTEEKSI !!!1!!1!!!!"

      har-har!11

      .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8656
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3001
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      15
      1383
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1028
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      68
      1017
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      26
      961
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      933
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      923
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      870
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      864
    Aihe