Keskustan vappukulkue.
Mikä on 5metriä pitkä ja haisee viinalle?
Rasisti500tuhatta
13393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vapputiedustelu
Mies soitti Alkon myymäläpäällikölle vappuaattona ja kysyi:
- Koska Alko on taas auki?
- Vapun jälkeen ensimmäisenä arkipäivänä, myymäläpäällikkö vastasi.
Parin tunnin päästä sama mies, tosin hieman hupppelissa, soitti ja kysyi taas saman kysymyksen ja sai myymäläpäälliköltä saman vastauksen:
- Myymälä aukeaa vapun jälkeen ensimmäisenä arkipäivänä.
Jälleen kului pari tuntia ja sama mies soitti taas jo selvästi humaltuneena.
Kun mies sitten neljännen kerran soitti ja oli jo niin kännissä, että tuskin puheesta sai selvää ja kysyi, koska Alko aukeaa, myymäläpäällikkö hermostui.
- Hyvä herra, Alko aukeaa heti ensimmäisenä arkipäivänä vapun jälkeen.
- Mutha khun minun phitäisi phäästä täältä ulos!
Suvakkiakka kuskasi farmaricitikalla matuääliöitä lidliltä Varsitielle, ei hätää ulkonäkö suojasi akkaa.
Kepun vappumarssin pituus on nyt 50m
Kenen vappumarssi on yhden ihmisen pitämä ? Se on kommareiden, siellä marssii Nurmikumpu.
Eikö KTP voisi järjestää vaalijuhlaa? Moni tulisi uteliaisuuttaan kuuntelemaan, sillä Nurmikummusta puhutaan niin hirveän kovasti täällä. Aina vain Nurmikumpu, joka asiaan. Hän herättää kiinnostusta. Siis miksei pitäisi vaikka puhetilaisuutta, niin ihmiset näkisivät oikeasti tämän kommunistin.
Hän ei osallistu varmaan siihen työväen vappujuhlaan, hän ei osoita solidaarisuutta Vasemmistoliittoa ja SDP:tä kohtaan. Tuskin menee silti Keskustan juhlaankaan, eikä ainakaan Kokoomuksen, vaikka monet sanovatkin, että Nurmikummun pitäisi liittyä Kokoomukseen. No, eivät he kyllä häntä huolisi sinne, koska hän ei ole porvari!
Nurmikummulle lähinnä naureskellaan täällä, paitsi ne muutamat höntit jotka häntä komppaa. Hän on surullisen hauska hahmo, koska itse on tosissaan asiansa kanssa, asia vaan on mennyttä maailmaa ilman mitään realismia. Häntä voisi verratta siihen tuulimyllyjä vastaan taistelevaan henkilöön, siihen joka oikeasti luuli tuulimyllyjen olevan jättiläisiä. Samanlaista harhaisuutta löytyy meidän Nurmikselta.
Mitä pahaa Nurmikumpu on tehnyt? Jatkuvaa kiusaamista!
ONNEA NURMIKUMMULLE SYNTYMÄPÄIVÄNÄNSÄ! ONNEA TOIVOMME SYMPAATTISELLE IHMISELLE; ÄLÄ VÄLITÄ PAHAN MIELEN PURKAJISTA
Kemijärvellä pitäisi puhua asiallisesti ja hyvällä käytöksellä, myös Suomi 24.
Avaruusolennot saattavat näyttää syntymäpäivän kunniaksi striptease esityksiä silmiin asennettujen implattien kautta ;)
Marssiiko keskustakin vappuna?
Kemijärven Keskusta marssii ehkä joskus, voisiko pitää yhteisen marssin? Kunnallisen vaalimarssin?
Muutos puolue voisi alkaa marssia pitää, hiljainen marssi Suomulle!
Pieni polku Suomun halki vie, luokse hiljaisuuden keskuksen... on laulu
Seuraava kauhu-uutinen on vieläkin pahempi, jossa S-ryhmä on julistanut eläinrääkkäyksen sallituksi.
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/10/14753190_1087560678021812_8581329029385823371_o.jpg
Boikotoi S-ryhmän kauppoja – eläinrääkkäystä!
S-ryhmän kaupat ovat eläinrääkkäyksen ja ihmiskaupan puolella.