Persujen kannatuksen jatkuvasti hiipuessa on Soini tehnyt jo muuttoilmoituksen muuttamisestaan Panaman veroparatiisiin. Siellä on Soinin hyvä loikoilla uima-altaan vierellä ja naureskella kannattajiensa typeryydelle. Säätiörahat takaavat leppoisan loppuelämän.
Soini on muuttamassa Panamaan säätiörahoineen.
23
215
Vastaukset
- totuuseivanhene
Luuletko ettei muilla puoluiella ole säätiöitä ollut monine vuosikymmeniin?
Muilla on myös ikuiset SUOJATYÖPAIKAT valtion laitoksissa, kuten Suomen Pankissa
onneton Liikasen Erkki ja KELASSA Liisa täystuho HYSSÄLÄ!!!
Tässä, vain MUUTAMA esimerkki!!!- Soinismin_lopputulos
Eli rintamakarkuruus on hyväksyttävää jos joku muukin on niin historiassa tehnyt?
Aikooko Soini vielä perustaa Suomeen keskitysleirejä, koska hänen esikuvansakkin on niin tehnyt? - alta_lipan
Soinismin_lopputulos kirjoitti:
Eli rintamakarkuruus on hyväksyttävää jos joku muukin on niin historiassa tehnyt?
Aikooko Soini vielä perustaa Suomeen keskitysleirejä, koska hänen esikuvansakkin on niin tehnyt?"on Soini tehnyt jo muuttoilmoituksen muuttamisestaan Panaman veroparatiisiin" - Mistäs sinä Soinin muuttoilmoituksen olet nähnyt? Valheita levittämällä laitat lokaa niskaan kun mitään oikeaa aihetta ei ole.
- PS_rikkaiden_asialla
Persujen kannatus on enää 8,5% ... ja lasku senkun kiihtyy. Tervemenoa Soini ja persut.
- wallenalleiks
Soinin ei tarvitse edes kiertää veroja kun hän piilottaa meidän verorahat säätiöön. Panamamiehet ovat pyhäkoulupoikia Soiniin verrattuna.
- antaa_muuttaa_vaan
karkuu ei pääse kumminkaan.
- Raha_haisee
Soini on siirtänyt puolueensa saamat puoluetuet säätiöön jota hallitsee pieni "klikki".
Sen muodostavat ex-kansanedustaja Raimo Vistbacka. Hänen lisäkseen hallitukseen kuuluvat Soini, Timo Relander, Mikko Vainio ja Matti Vattulainen.
http://e-aho-muutablog.blogspot.fi/2015/02/soinin-kuplan-puhkaisu.html- ps_rasistipaskat
Porvaripaskat piilottavat rahansa hyväveli menetelmin.
- pikku_pili
No problem. Saan rahani joka tapa-uksessa. Imen ja annan.
- gdgfd7
peräsuolipersut haisee
- duplingaan
Jos ihminen maksaa mahdollisimman vähän veroja hankkimistaan rahoista, se aivan oikein ja järkevää.
Mutta jos ihminen meidän verorahoja kierrättää laittomasti säätiöön niin siinä kyseessä oikea rötösherra eikä vain järkevä liikemies. Panamajutussa ei ole muuta väärää kuin se että laki mahdollistaa sen. Ei ihmisissä joilla siellä yhtiöitä, vaan meidän hallituksella joka antaa siihen mahdollisuuden.- Soinismin_lopputulos
Soini kierrättää säätiörahojaan Panaman tililleen, jotta voi muuttaa sinne hallituskauden ja seuraavien vaalien rökäletappion jälkeen. Ahne ja röyhkeä paskiainen.
- PS_assholes
Soinismin_lopputulos kirjoitti:
Soini kierrättää säätiörahojaan Panaman tililleen, jotta voi muuttaa sinne hallituskauden ja seuraavien vaalien rökäletappion jälkeen. Ahne ja röyhkeä paskiainen.
Siis porvaripersuilua pahimmillaan.
- onpelkkääpenetelua
Tuo
- persuverbikö
Penetelua?
- adjö_iso_sika
Tervemenoa huijari. Kukaan ei jää kaipaamaan.
- persut_mamuttaa
Vie lemmikkitonttusi Halla-Aho mukanasi. Niin kansa kiittää.
- oksennan_ilolla
Hyvästi sika. Vain haju jää muistoksi ja hyvä niin.
- tiedän_kokemuksesta
Soinin haju ei lähde kuin kulumalla. Valitan.
- Ejtimomihinkäänmuuta
Hej
- työn_orjat_persun_yöstä
Muuttaa, muuttaa. Sitä odotellessa voimme hyräillä vaikka kansainvälistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13713154Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823619Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952894Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361369Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2731364Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1451292Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151254Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121157- 811051
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923