Pidätkö Jazzista? Minä pidän – ja löysin toista vuotta sitten netistä hienon jazzkanavan Jazz24, joka kerta toisensa jälkeen tarjoaa hienoja hetkiä ja upeita löytöjä artisteista / albumeista joista ei ole aikaisemmin ollut hajuakaan.
EI-kaupallinen, ei mainoksia!! Jazz24 pelittää selaimella ja esim iPadissa omalla appsillaan. Ohjelmaa ryydittävät juontajat, jotka taustoittavat musiikkia jutuillaan. Mikä parasta esim. selainkäytössä jokaisen biisin yhteydessä pääsee katsomaan artistin taustatietoja, mukana lista ’best albums’ jne. Siten saa otteen kiinnostavista aikaisemmin tuntemattomista artisteista. Spotifyit ja muut eivät tässä suhteessa taida olla yhtä antoisia. Kun kanava on ei-kaupallinen niin juuri nyt heillä on 'worldwide' keräys toiminnan tukemiseksi. Eli jos tarjonta osuu omaan korvaan makoisasti niin voi lahjoittaa asemalle tukensa. Minä tuumasin itse että kyllä, tämä on mun juttu, laitoin likoon viisikymppiä, kyllä tämä sen arvoinen on.
http://www.jazz24.org/
http://v6.player.abacast.net/854
Tunnetko tämän kanavan: Jazz24 from Seattle, U.S?
JazzKalle
4
645
Vastaukset
- Niinseonsaatana
Kyllähän jazz on suurelta osin ihan paskaa ja yliarvostettua musiikkia. Apurahakitisijöitä ainakin Suomessa, kukaan ei tee kiertueita ellei joku sponssaa tai muuten maksa. Humppabändit pärjäävät paremmin kun soittavat sellaista musiikkia mistä ihmiset pitävät, eikä tarvitse apurahoja hakea.
- annnatkoAnteeksi
Pissasin housuuni juuri äsken. Olen todella pahoillani ,-ÄITI .
- jazzfm
kanava toimii edelleen, joten avustuksia lienee kertynyt
- ÄitiiiiTuuPyyhkiinnn
Kunhan et poika paskaa housuus pökkää!
https://www.youtube.com/watch?v=lK2UGrbG0QI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979