Pidätkö Jazzista? Minä pidän – ja löysin toista vuotta sitten netistä hienon jazzkanavan Jazz24, joka kerta toisensa jälkeen tarjoaa hienoja hetkiä ja upeita löytöjä artisteista / albumeista joista ei ole aikaisemmin ollut hajuakaan.
EI-kaupallinen, ei mainoksia!! Jazz24 pelittää selaimella ja esim iPadissa omalla appsillaan. Ohjelmaa ryydittävät juontajat, jotka taustoittavat musiikkia jutuillaan. Mikä parasta esim. selainkäytössä jokaisen biisin yhteydessä pääsee katsomaan artistin taustatietoja, mukana lista ’best albums’ jne. Siten saa otteen kiinnostavista aikaisemmin tuntemattomista artisteista. Spotifyit ja muut eivät tässä suhteessa taida olla yhtä antoisia. Kun kanava on ei-kaupallinen niin juuri nyt heillä on 'worldwide' keräys toiminnan tukemiseksi. Eli jos tarjonta osuu omaan korvaan makoisasti niin voi lahjoittaa asemalle tukensa. Minä tuumasin itse että kyllä, tämä on mun juttu, laitoin likoon viisikymppiä, kyllä tämä sen arvoinen on.
http://www.jazz24.org/
http://v6.player.abacast.net/854
Tunnetko tämän kanavan: Jazz24 from Seattle, U.S?
JazzKalle
4
573
Vastaukset
- Niinseonsaatana
Kyllähän jazz on suurelta osin ihan paskaa ja yliarvostettua musiikkia. Apurahakitisijöitä ainakin Suomessa, kukaan ei tee kiertueita ellei joku sponssaa tai muuten maksa. Humppabändit pärjäävät paremmin kun soittavat sellaista musiikkia mistä ihmiset pitävät, eikä tarvitse apurahoja hakea.
- annnatkoAnteeksi
Pissasin housuuni juuri äsken. Olen todella pahoillani ,-ÄITI .
- jazzfm
kanava toimii edelleen, joten avustuksia lienee kertynyt
- ÄitiiiiTuuPyyhkiinnn
Kunhan et poika paskaa housuus pökkää!
https://www.youtube.com/watch?v=lK2UGrbG0QI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845900Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243527- 1592049
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2281977Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741741Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821485Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671011
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109927