Mitä kaljumpi mies, sen korkeampi markkina-arvo

hmmmmmmmmmmmm

Tällaisen huomion olen tehnyt.

Yhdellä tuntemallani, reilu 30v miehellä on Juice-mallinen tukka: päältä kiiltävä kalju mutta sivuilla ja takana on pitkät, epäsiistit ja paskaiset haivenet. Tämä mies ei ole päässyt poikuudestaan, ei ole seurustellut eikä edes pitänyt naista kädestä.

Toinen tuntemani mies on 39-vuotias ja hänkin on puoliksi kaljuuntunut mutta pitää sen perttipasasmaisen siistinä käymällä säännöllisesti työpaikkansa ruokatauolla pikaparturissa siistimässä sitä. Tälläkin miehellä oli nuorena vaikeuksia löytää naista, mutta siinä 30.ikävuoden jälkeen hänen markkina-arvonsa ikäistensä naisten silmissä parani ja hän onnistui avioitumaan toisella kierroksella olevan yh-äidin kanssa.

Kolmas kaverini on kaljuuntunut pahasti jo parikymppisenä anabolisten steroidien käytön seurauksena. Hän pitää päänsä kuitenkin täysin kaljuna ajamalla hiuksensa pois Gilletellä ihan muutaman päivän välein. Hänelle on kertynyt 42.ikävuoteen mennessä tuhansia panoja ja vieläkin hänellä on jatkuvasti säätöä 16-19-vuotiaiden fitnesskissojen kanssa. Tämä mies on isokaluinen, lihaksikas, tatuoitu, omaa rikosrekisterin ja lukuisat naiset ovat kehuneet hänen panotaitojaan.

2

89

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuulostaa_tutulta

      Epäilen että tuo ensimmäinen mies kirjoittelee tälle palstalle nimimerkillä DarkFear. Ja toinen on varmaan DI Markku ja kolmas Bicky.

    • Voi harmi.....no onneksi aina kun käyn parturissa, niin minunkin MA nousee....kun hiukset lyhenee....varsinkin kesällä on monesti parturin jälkeen MA korkeammalla, kuin yleensä vaikka en ihan kaljuksi vedäkään......;P

      Jos antaisin kasvaa, niin MA laskisi näämmä kuin LehmänHäntä...... ;P

      En tosin tiedä voiko tämä pitää paikkansa, kun TukkaPäässä mulla silloinkin oli, kun IlkeäNainen vei poikuuteni......varmaan ihan piruuttaan....no oli se sen verran Pirullinen tapaus, etten yhtään ihmettelisi.... =DDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 67
      1305
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe