Venäjälle tehtiin jo selväks, että tuleeko sen kokoisesta maasta tarpeeks kovaa joukkuetta. Vaikka tämä maa pyhittäis pois, niin tänään näytetään, että täältä tulee kuitenkin PARHAAT.
Tänään saa lähteä kanadalaiset tekemään vaahterapuustansa jääkiekkomailoja suomeen.
Käsillä on nimittäin se hetki, kun kanada ei ole vastaus mihikään vitun kysymykseen.
Kirkastuu saatanan siirapintekijöille, että sillä helvetin sontapelillä ei selvitä.
Tänään ne maksaa jokaista perkeleen puupenniä myöten jokaisen yrityksensä.
SUOMI!!! SUOMI!!!
Suomi - Kanada
5
188
Vastaukset
- kisastudionro34548
No niin USA:n anusorjat yrittää kyykyttää. Näytetään nyt, että ei täällä mekkomiehiä olla maan muodosta huolimatta! SUOMI!!! SUOMI!!!
Näytetään ukkonen ja salamat näille perkeleen puupäille! - ddfv48g5e8
Nyt mennään kanadan puolustuksen läpi niin, että ne räjähtää.
- menkääkotiinne
paska peli. niinku ois katsonu vanhojen ihmisten naimista.
- Tesse08516
Ei voi kyllä olla ylpeä ... -.-
- taas-nähtiin
Mediassa voittoa Kanadasta pidettiin lähes varmana, vaikka ottelua ei oltu pelattu. Kanada on vaan kova vastus, vaikka voitettiin siinä pelissä millä ei ollut loppujen lopuksi merkitystä. Eli Suomi hävisi sen tärkeimmän pelin, hopea on hävitty mitali :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551