Miten saan parempikuntoisen ihon ilman biotiinia?

Nainen_34_82

Olen yli 30v nainen ja minulla on epätasainen ja karheakin iho. Olen kokeillut käyttää Piimax C Biotiini -kapseleita, ne auttavat kyllä iholle mutta ennestäänkin nopeasti kasvavat hiukset kasvavat nyt vähän liiankin nopeasti! Veljelläni myös on epätasainen ja karhea iho, hän käyttää sinkkiä ja se on auttanut hänen ihoonsa, mutta voiko naiset käyttää sinkkiä? Luin netistä, että se auttaa pitämään testosteronitason normaalina, enkä todellakaan halua mitään testosteronia elimistööni liikaa! Mitään voiteita en suostu käyttämään.

2

2943

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veden_juonti

      Vedenjuonti parantaa ihoa. Tavallista hanavettä kannattaa juoda 3 litraa päivässä, jolloin iho menee parempaan kuntoon tutkimusten mukaan jo 4 viikossa.
      Kivennäisvettä ei kannata juoda, sillä on päinvastainen vaikutus ihoon kuin tavallisella hanavedellä.

    • Kirahvikasvio

      Kokeile biotiinia se auttoi minulle kun kärsin pahanhajuisesta ihosta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      173
      6401
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1764
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1548
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1290
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      972
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      35
      919
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      887
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      829
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      232
      789
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      779
    Aihe