Tosiaan toi otsikko kertokin jo melkein kaiken, eli noin 4-5kk sitten otin rustokorun korvaani ja reiän kohdalle takapuolelle ilmestyi samantien pienenpieni patti. Patti on nyt ollut tässä sen 5kk ajan ja ei ole kipeä tai mitään. Mitähän tälle keksisi tehdä? Onko kellään samallaisia kokemuksia? Patti on sisältä tavallaan "kova" ja päältä päin voi tuntea ihokerroksen siinä päällä. Tänään tosiaan sitä aloin sitten sörkkimään ja vertahan sieltä valui, muuta muutosta ei tapahtunut.
Tarvitsisin siis hyviä vinkkejä ja neuvoja, en tahdo kuulla näitä "ampumis lävistys" saarnoja! Kiitos jo etukäteen!
rustokoru ja pieni patti sen takana
apuarustokoruun
1
423
Vastaukset
- lävistetty94
Käy näyttämässä lävistäjälle. Luultavasti on rustopatti, joka lähtee ajan myötä pois (oikealla hoidolla). Patin pystyy kuivattamaan mm. puuteeöljyllä jota käytetään max 3 kertaa viikossa pattiin, ei siis itse lävistysreikiään (erittäin tujua tavaraa). Käy kuitenkin näytättämässä ettei vaan johdu muusta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15506- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55465
- 38457