Piera Niittyvuopio Karigasniemi?

etelänlukija

Onko elossa vielä poroisäntä Piera Niittyvuopio? Mies oli vannoutunut saabisti ja esiintyi vuonna 1974 Tuulilasi-autolehdessä Saab 99:n kestotestin omistajahaastateltavana. Piera totesi että "mie tulin Rovaniemelle viikoksi koeajamaan autoja mutta olin jo päättänyt että Saabin mie otan". Pahoitteli että kun uuden auton haki, piti melkein heti lähteä takaisin päin Karigasniemeltä Rovaniemelle viemään määräaikaishuoltoon.

12

904

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • munatpois

      Koutokeinossa ei homoparien lapsia kasteta, todella upee päätös

    • LestaadiusKepu

      Miten liittyy Pieraan homoparien vihkiminen. Oletko pösilö.

    • Ajatus näköjään karkailee helteessä, jota lienee nyt sielläkin!
      Mutta eipä kasteta, ko eivät keskenäns voi lapsia saada :)

      • Anonyymi

        Ajatus näköjään karkailee helteessä, jota lienee nyt sielläkin! Ei kakkos äijät voi lapsia saada keskenään.
        Mutta eipä kasteta, ko eivät keskenäns voi lapsia saada :)


    • kukaskertoo

      olikos se homo siitä kai kysymys

    • poistunut_jo
      • Anonyymi

        Mitä se Kekkonen ne rskennutti? Yleisesti maassa teitä rekennutti TVH.


      • Anonyymi

        Onneksi tauti ei levinny. Kakkonen ehjä


    • Piera on kuollut jo joskus 1997 (?). Tunsin hyvin hänet. Saabisti oli viimeisen päälle. Ja aina vaihtoi uuteen. Mistä olet häntä oppinut tuntemaan?

      • Anonyymi

        Oli juttua vuonna 1974 Tuulilasi-autolehdessä kun Saab 99:n kestotestin loppuraportti julkaistiin. Pieraa oli haastateltu Rovaniemellä, poseerasi valokuvassa siistit vaatteet päällä kauluspaita ja suorat housut kuten sen ajan kouluttamattomatkin miehet tekivät. Oli saapunut aikoinaan Rovaniemelle koeajamaan kaikkia uusia autoja kun hommasi ajokortin ja halusi auton alle, poroisäntä. Saabiin päätyi ja oli jo toinen 99 peräkkäin. Valitteli että kun Rovaniemeltä ajaa auton kotiin joutuu melkein heti lähtemään takaisin huoltoon. Vai kuoli Piera nykymittapuun mukaan jo aika nuorena, alle 70:n. Olikohan sydänkohtaus vai muuta?


    Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      154
      1422
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1150
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      642
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      564
    7. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    8. 46
      550
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      532
    Aihe