Argh,mien voisin sanoa sen nätisti,tunnen erään naisen joka on erittäin lihava.Tai ylävartalosta muodottoman läski,jaloista suht ok vielä.Muutenkaan ei naama ole sieltä kauneimmasta päästä,rillit nyhrää silmillä. ja leuka roikkuu.Kuinka sanoa nätisti että laihduta hyvä ihminen,olet ällöttävä.Asuu vielä äitinsä kanssa vaikka kohta keskiikä lähestyy ja asuu varmaan lopun elämäänsä,ei tuon näköisenä häntä kukaan huoli.Ja luonne,mihinkään ei ole varaa vaikka täällä suomessA Vähävaraisetkin kykenevät ostamaan salaattia.Miksikäs on ottanut kaksi koiraa jos ei ole varaa?Miksi ostaa kalliita eineksiä joilla turvottaa itseään enemmän vielä.Ällöttävä on tämä ihminen,tekisi mieli.....
Kuinka sanoa se nätisti?
11
306
Vastaukset
- trghhdgbj
Miksi sinä hänestä huolehdit? Anna olla, hänellä on todennäkäisesti ongelmia henkisellä puolella jotka pitäisi ensin hoidella kuntoon. Paino putoaisi sen jälkeen varmasti. Ylipaino johtuu suurimmassa osassa tapauksia korvien välistä.
Älä sano mitään. Hän tietää että on lihava. Miksi sun pitäisi muistuttaa häntä ilmiselvästä? Ja mikä oikeus sulla on sanoa toiselle että laihduta? Pidä huoli omasta elämästäsi. Perusteluksi ei riitä se että on jo niin lihava että lihavuudessaan pompahtaa peruslihavista silmään. Se todistaa vain SINUN järjen köyhyyden. Et kuitenkaan tiedä kaikkea: Ehkä hänellä on jokin sairaus, psyykkinen sairaus jne. Bmi yli 35 tai 30 olevilla (joilla monta epäonnistunutta laihdutusyritystä) ruoka liittyy omaan persoonaan ja psyykeen ja niihin liittyviin "traumoihin" jotka usein kumpuavat lapsuudesta. Omasta mielestäni 30 & 35 Bmi tai yli olevilla olisi paikallaan käydä psykologilla jne. Sun logiikalla voisin käskeä sinua käymään kauneusleikkauksessa koska olet niin ruma että hallaa tekee, vaikka en ole ikinä nähnytkään. Tässäkin kysytään monelta jo kauan sitten kadonnutta taitoa: Empatiaa.
Olet sairas. Älä sano mitään. Piste. Harjoita taitoa nimeltä empatia. Katso peiliin. Et tiedä kaikkea - teet pintapuolisen ja pinnallisen päätelmän ihmisestä ulkonäön perusteella, mikä osoittaa järkesi köyhyyden. Ihminen ja tämä nainen on paljon muutakin kuin vain kimpale läskiä. Ennenkaikkea hän on IHMINEN. Vaikeasti tai sairaalloisesti ylipainoisilla ongelmat ruoan ja syömisen kanssa liittyvät usein psyykeen ja persoonallisuuteen ja ne ongelmat kumpuavat lapsuudesta tai traumoista.
Siinä! Eikä tartte edes psykiatrin tutkintoa että tuon huomaa!
Tarttee vaan empatiaa ja taitoa tiedostaa asioita.
Mutta on tietysti liikaa vaatia sitä ihmisiltä, jotka ovat tyytyneet helppoon ja valitsevat tavan olla oikeasti miettimättä mitään asioita ja haluavat kaiken valmiiksi pureskeltuna. Heti jos joutuu vähänkin asioita miettimään on paska lentänyt tuulettimeen. Tämä välinpitämättömyys mahdollistaa kaikkien trumpien mekastamisen ja suosion.Höh. Tuli vahingossa ylimääräinen viesti lähetettyä - häikkä laitteessa. Mutta joo.
- hoit_su
Jos hän on ällöttävä, niin sinä olet ilkeä.
- Ällötys
Ällöttävyys toimii kuin kilpi ilkeitä vastaan.
Minä olen mielelläni "Ällöttävä", jos se pitää "Ilkeät kaukana.
Kiillottelen sitten nauttien niitä kauniita esineitäni...
- paksukainene
suututtaa.. mikä hitsin oikeus sulla on ketään arvostella. kauneus on aina katsojan silmissä. suus kiinni siellä, katso itse peiliin. ja laihakaan ei ole välttämättä sen terveempi kuin ihraa valuva lihava.
- kumppaninhaku4
Olet siis jollain tasolla kiinnostunut kyseisestä ihmisestä. Etsit kumppania?
- Ällötys
Häntä kai harmittaa, kun nainen hoitaa vastuullisesti äitiään, eikä tee "kenttäpalvelusta" aloittajan keittiössä.
Ihailen kaikkia omaistenhoitajia. Se on raskasta ja vastuullista.
Hermot ja terveys täytyy olla vahvat.
Äideillä tapaa olla se keino syyllistää ja heikentää omanarvontuntoa, niin että etsii lohdutusta pullasta ja kahvista.
Jos miehen komennuksessa on niin paljon parempaa kuin äidin, niin mistä ne kaikki parisuhde ongelmat ja erot johtuvat?
- arrrghaaarggggharghhhh
Miten voisin sanoa nätisti sulle aloittaja, että olet häijy ja vastenmielinen?
- Ällötyksethittoon
Aika munaton yksilö olet toisia arvostellessasi. Toivotaan että saisit itse painoa 180 kg lisää kanettavaksesi. Kerro sitten miltä tuntuu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022326- 1171862
- 891463
- 1351433
- 1171266
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741248Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631121- 511077
- 381012
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu22960