Kuuden tietämillä kun tuonne saavun. :)
Hyviä kaffi paikkoja Tampereella?
12
176
Vastaukset
- TallinnanPossu
Maankiertäjä! :D
Kyselin tuossa valtatie 1:n varrella olevalta huoltamon tarjoilijattarelta, että "Tampere, Turku vai Pori?" Vastasi Tampereen.
- PossuTuristi
pete_pjn kirjoitti:
Kyselin tuossa valtatie 1:n varrella olevalta huoltamon tarjoilijattarelta, että "Tampere, Turku vai Pori?" Vastasi Tampereen.
Hyvä valinta :)
- Ikis__M
Jätit liian myöhäiseen, olisit jo pari päivää sitten kysellyt niin ehkä joku tampereen friidu palstalta olisi heltynyt lupaamaan kupin kuumaa.
Vai näin uumoilet, että olisi samanlaiset myöhästyneet reaktiot kuin Wong Kar Wai:n elokuvassa 2046 siinä pikajunan tarjoilija androideilla. :)
Muutenvaa tässä ollaan ajelulla.- Ikis__M
pete_pjn kirjoitti:
Vai näin uumoilet, että olisi samanlaiset myöhästyneet reaktiot kuin Wong Kar Wai:n elokuvassa 2046 siinä pikajunan tarjoilija androideilla. :)
Muutenvaa tässä ollaan ajelulla.Uskoiskohan tuota "Muuten vaan". Ainakin saattaisi olla antoisampi reissu ennakkoon mietittynä kun olisi parhaita kohdeita enemmän ehditty ruotia täällä, nyt saattaa tulla virhevalintoja. Tavallaan kyllä arvostan ex-tempore lähtöä kun itse olen enemmän jahkailija. Vähän noissa ex-temporeissa vaan se että se saattaa mennä paikasta toiseen höyröttämiseks jossa ajaa kehää eikä missään kuitenkaan sitten välttämättä tule kunnolla pysähdyttyä kun se paras kokemus on aina seuraavan nurkan takana.
Ikis__M kirjoitti:
Uskoiskohan tuota "Muuten vaan". Ainakin saattaisi olla antoisampi reissu ennakkoon mietittynä kun olisi parhaita kohdeita enemmän ehditty ruotia täällä, nyt saattaa tulla virhevalintoja. Tavallaan kyllä arvostan ex-tempore lähtöä kun itse olen enemmän jahkailija. Vähän noissa ex-temporeissa vaan se että se saattaa mennä paikasta toiseen höyröttämiseks jossa ajaa kehää eikä missään kuitenkaan sitten välttämättä tule kunnolla pysähdyttyä kun se paras kokemus on aina seuraavan nurkan takana.
Jokainenhan päättää ihte mitä uskoo.
Miulle olisi ollut sama vaikka suuntana olisi ollut Pyhätunturi taikka Utsjoki.
Käy Pyynikillä katsomassa onko hyviä munkkeja.
- Onator
Kyl se niin on että matkanteko on parasta eikä niinkään matkakohde!
Ainakin löyty minun mieleen Kaffila, ainakin sopivan kokoiset kaffimukit. :D
http://aijaa.com/Tyk7Qx- Ikis__M
Muki voi olla sopiva mutta pöytä näyttää olevan aika pieni :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672794
- 2012057
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501812- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961010