Onko mitään ohjeistusta olemassa, mihin ikäluokkaan asti joukkueessa pelaavan junnun isä saa toimia vastuuvalmentajana, vai saako näin mennä tappiin asti?
Todella pettynyt D-junnujen valmennukseen joissa isävalkut tappaa junnulta peli-ilon suosimalla todella läpinäkyvästi omaa poikaa ja pojan mieliksi tämän parhaita kavereita.
Omaa poikaa peluutetaan eri tasoryhmien peleissä jolloin tämä saa tuplasti peliaikaa ja saa tehdä maaleja mielin määrin. Kauden kohokohtana valkku palkitsi oman poikansa joukkueen parhaana pelaajana ja tämä oli virallisesti "valmennuksen valinta". Muille ei tsemppausta liikene.
Kertokaa yksikin joukkue pirkanmaalla d-junnuille jossa ei isävalkku häärää, ennenkuin loputkin rippeet pojan motivaatiosta on tapettu.
Isävalkut tampereella
Kyllästynyt_maksajaisä
3
249
Vastaukset
- Pirkka1
Ainakin Classicissa edellä mainitun kaltainen meno jatkuu vuodesta toiseen.
- potuttaamyös
ei taida löytyä Tampereelta d-junnujen porukkaa jossa joku muun kuin isä valmentaa
- Naapero
Juu. Ei taida löytyä D-junnuista mutta vanhemmissa C-junnuissa Classicissa ei ole enää isejä eikä mutseja. KooVeessa jo nuoremmasta C:stä löytyy ei isäukko valkku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad951503- 541043
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että399905- 163880
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 56733
- 51678
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 57641
- 76632