Onko mitään ohjeistusta olemassa, mihin ikäluokkaan asti joukkueessa pelaavan junnun isä saa toimia vastuuvalmentajana, vai saako näin mennä tappiin asti?
Todella pettynyt D-junnujen valmennukseen joissa isävalkut tappaa junnulta peli-ilon suosimalla todella läpinäkyvästi omaa poikaa ja pojan mieliksi tämän parhaita kavereita.
Omaa poikaa peluutetaan eri tasoryhmien peleissä jolloin tämä saa tuplasti peliaikaa ja saa tehdä maaleja mielin määrin. Kauden kohokohtana valkku palkitsi oman poikansa joukkueen parhaana pelaajana ja tämä oli virallisesti "valmennuksen valinta". Muille ei tsemppausta liikene.
Kertokaa yksikin joukkue pirkanmaalla d-junnuille jossa ei isävalkku häärää, ennenkuin loputkin rippeet pojan motivaatiosta on tapettu.
Isävalkut tampereella
Kyllästynyt_maksajaisä
3
229
Vastaukset
- Pirkka1
Ainakin Classicissa edellä mainitun kaltainen meno jatkuu vuodesta toiseen.
- potuttaamyös
ei taida löytyä Tampereelta d-junnujen porukkaa jossa joku muun kuin isä valmentaa
- Naapero
Juu. Ei taida löytyä D-junnuista mutta vanhemmissa C-junnuissa Classicissa ei ole enää isejä eikä mutseja. KooVeessa jo nuoremmasta C:stä löytyy ei isäukko valkku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061