Wikipediassa lukee, että nykyisin Odin muistetaan parhaiten viikinkien jumalana. Miten tämä liittyy näihin paikallisiin Odineihin koska suomalaiset eivät ensinnäkään ole Viikinkien jälkeläisiä eivät edes skandinaaveja. Suomalaisten juuret ovat jotain muuta . .
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomalaisten_alkuperä
Suomalaisten alkuperä
9
128
Vastaukset
- jaHitler
Niin ja se Hitler jota moni Odinikin ihailee piti Suomalaisia alempirotuisena eli ei kelpaattanut Suomlaista rotua hienoon arjalaiseen rotuunsa lainkaan.
Entäs vaikkapa PS-Kemi jalkapallojoukkue? Kuuluuko se oikeasti Kemiin, yli puolet pelaajista aivan jostain muualta kuin Kemistä saatika edes Suomesta! Sen verran mustaa miestä, että luulis sen olevan Gambiasta.
- asdfasdfgs
Siinähän teille Onanisteille hommaa. Ruvetkaa potkimaan naisten sijasta palloa.
- Ahhahahahahhaa
Ootipojat on lähinnä Venäjältä kotoisin.
Näin sitä Ahhahahahahhaa:ta naurua riittää. https://www.facebook.com/JEFFMARKETING/videos/vb.100003786334558/470631649739709/?type=2&theater
- Ahhahhahahahahahah
PikkuPorvariPerkele kirjoitti:
Näin sitä Ahhahahahahhaa:ta naurua riittää. https://www.facebook.com/JEFFMARKETING/videos/vb.100003786334558/470631649739709/?type=2&theater
Et osaa ilmeisesti muodostaa edes lausetta. Taisi mennä kiertokoulu väärään suuntaan.
- 4574w6we5s
Odin on tunnettu brändi. Ukko, siis sama jumala, ei niinkään.
- NimiVaan
Sodiers Of Odin on nyt Usassa, Kanadassa, Irlannissa, Saksassa, Belgiassa ymm. :)
- sellainen-rotu
Tyhmyys joukossa tiivistyy nyt nää Odinin seuraajat ulkomaillakin kuvittelee olevansa Viikinkien jälkeläisiä kun ovat valkoihoisia. Näkee, etteivät ymmärrä pätkääkään ensinnäkin mikä ja kuka oli Odin ja viikinkien historiasta. Eikä Hitler todellakaan arvostanut kaikkia rotuja ei edes kaikkia valkoihoisiakaan vaan korkeintaan germaanisia kansoja kuten oman maansa väkeä eikä niistäkään kaikkia ja pohjoismaalaisista vain Ruotsalaiset olivat mieleen.
Valkoihoisuus näyttää olevan yksi tyhmimpiä rotuominaisuuksia ja se ei muutu siitä, vaikka kuinka esittää vihaavansa mustaihoisia tai arabeja ja kaikkia siltä väliltä. Oman itsensä ylistäminen ja ylivertaiseksi julistaminen se jos joku on tyhmyyden suurimpia ilmentymiä. Valkoinen rotu on historiassa kyllä osoittanut selvästi mitä se on ominaisuuksiltaan johan nuo Alkuperäiskansojen hävitykset Amerikassa, Australiassa ja muuallakin on jättänyt historiaan veristä jälkeä näistä ylivertaisista valkoisista joita eivät todellakaan ole vaan päinvastoin taitavat olla yksi väkivaltaisimmista ja pahasti geeneiltään pieleen menneistä roduista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668