Miten saada posliiniksi?

Tyttökaipaaapua

Ehkä olen normaalia karvaisempi yksilö, mutta minulla on karvoja persereiänkin ympärillä, ja ei kyllä sheiverillä niitä saa :D ja miten ihmiset saavat muka alapäästä ne karvat? Ei kummulta, vaan ihan sieltä alhaalta....saksillako ne pitää trimmata :'D

6

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainenvaan34

      Minullakin on persereiän ympärillä sekä häpyhuulet täynnä ja joka paikka, ei saa millään pois.

    • faktaasulle

      Niillä karvoilla on ihan oikee tehtäväkin, tulet kyllä huomaamaan mikä se oli, jos hankkiudut kaikista eroon. Ne myös kasvaa yhtä vauhdikkaasti takaisin kuin esim. kainalokarvat, joten jos sille tielle lähtee, ettei karvoja saa olla, joutuu vahaamaan niitä veke vähän väliä. En suosittele.

      • vastafaktaa

        Alapään karvoilla ei ole sen enempää tehtävää kuin ihmisen ihon muulla karvattomuudella tai pystyasennolla. Evoluutio on vain meitä tähän suuntaan muokannut, eikä kaikella oikeasti ole järkevää tarkoitusta, tai kaikki ihmisessä oleva ei ole tarkoituksenmukaista. Ihon karvapeitteen kai menetimme siirtyessämme juoksemaan ja metsästämään kahdella jalalla. Siinä vaiheessa hikoilu oli tehokasta. Alapään ja kainaloiden karvat tehostavat hajuja ja feromoneja. Eli siis kaikkea sitä, mistä pyrimme nykyään pääsemään eroon. Et voi väittää, että savannilla nakuna juokseva alkuihminen ja pohjoisessa pakkasessa talvivaatteissaan takalistoaan toimistotuoliin hankaava ihminen olisi vertailukelpoisia keskenään. Eiköhän nykyisessä elämässämme ole kaikkein luonnottominta vaatteet ja liika istuminen.

        Vedotaan aina, että karvoilla on tarkoitus. Miksi ihmeessä sitten vaippaikäisellä vauvalla ei ole karvoja, vaikka hän niitä kaikkein eniten tarvitsisi "suojakseen"? Ennenaikaisesti syntyneellä voi lanugoa olla, mutta kovin vähän sekään suojaa. Karvat ovat runsaimmat parikymppisenä - eli silloin, kun ihminen on hedelmällisin. Sen jälkeen ne alkavat vähetä. Eli karvojen tarkoitus on nimenomaan olla seksuaalinen viesti sukukypsyydestä. Valitettavasti viesti menee nykyään ohi, koska lait ja käytännöt sekä ilmasto ohjaavat ihmistä pukeutumaan.

        Jos luoja on niin kutsutusti pistänyt jokaisen karvan meissä oikealla paikalleen, niin miksi toisella kasvaa hiukset tuuheana nilkkoihin saakka ja toinen on kalju? Miksi miehellä on karvainen rinta ja joskus jopa selkä, nainen on yleensä paljas näiltä osin? Karvoituksen merkitys on symbolinen. Ihmisellä ei ole turkkia (korkeintaan eläimeltä varastettu). Eläin pärjää pakkasessa turkkeineen, ihminen tarvitsee vaatteeet. Sitä paitsi kurkatkaa lemmikkinne sukuelimiin. Siellä on paljon hennompi karvoitus kuin ihmisellä. Samoin käytännössä lähes kaikilla eläimillä on korkeintaan siilipituiset "hiukset". Faktasi olivat heppoiset, koeta parempaa.


    • jhuygtfrdfcghj

      Toinen erittäin runsaskarvainen täällä suosittelee lämpimästi epilaattoria. Sheivaamalla piikikiäs ja kutittava sänki kun alkaa kasvaa puolessa vuorokaudessa.

    • Boslin

      Käy sokeroinnissa, siellä lähtee karvat veks! Suosittelen lämpimästi. Eikä pakko ole posliiniksi sokeroida jos ei halua, kummulle voi jättää karvaa niin paljon kuin haluaa, mutta itse haluan ettei niitä karvoja ole missään.

    • karvatondonna

      Karvojen kuuluukin kasvaa peräaukolle saakka. Saattaa tietysti olla, että eivät vielä teininä sinne yllä, mutta karvojen kasvutapa muuttuu ikäkausien myötä (ajattele vaikka varttuneiden miesten nenä- ja korvakarvoja).

      Itse olen notkea ja normaalipainoinen keski-ikäinen nainen. Ajelen karvat epilaattorilla, olen ajanut jo vuosia (alkuun koski, myönnän). Kaikkein kaukausimmat karvat nypin silloin tällöin peilin ja pinsettien avulla selällään maaten jalat koukussa rinnalla. Hankala asento ja vaikea nähdä. Joskus mieskin on auttanut. Suurimman osan karvoista saan kuitenkin ihan itse pois. Eikä ole katastrofi, jos muutama jää.

      Hanki peili! Sellainen, jonka saa tukijalan avulla vaikka lattialle. Sillä näkee jo melko pitkälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      180
      11289
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      56
      5371
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2620
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2296
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1725
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1383
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1309
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1216
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1129
    Aihe