Kuka on palstan pillausmaisteri.fi.
http://anna.fi/testit-ja-kyselyt/testit/testaa-oletko-kyyla
https://youtu.be/dfRtPbBFoGg
Nyt pillataan!
17
275
Vastaukset
- kyylärunoilija
"Naapureiden asiat eivät sinua liikuta
Sinä olet ihminen, joka ei ole kiinnostunut tekemään kirjallisia valituksia tai käymään naapurikeskusteluja. Toisaalta odotat myös, että muita ei häiritsisi sinun ajoittainen juhlintasi tai kerrostalon suihkussa käynti keskellä yötä. Et ole kyylä, vaan kyylien suosikkikohde."
Puron toiselta puolelta tiedän kahden naapurin sukunimen (asianajajan ja kirjailijan) ja tältä puolelta yhden (sähköasentajan). Talkkarin nimeä en muista, vaikka asuvat toisessa päädyssä taloa
https://www.youtube.com/watch?v=udNs69psCpE - yöööömmmm----
.
"Kyllähän näitä kyyliä on joka paikassa vähintään yksi typerimmät jopa tunnustavat kyyläämisensä esim. minkälaiset kengät jollakin oli tänään tms." weird stalkering
har!!11
.- ainiinjooooo----
.
" Testitulokset
21.1.2010
Jaa Twiittaa Pinnaa
Naapureiden asiat eivät sinua liikuta
Sinä olet ihminen, joka ei ole kiinnostunut tekemään kirjallisia valituksia tai käymään naapurikeskusteluja. Toisaalta odotat myös, että muita ei häiritsisi sinun ajoittainen juhlintasi tai kerrostalon suihkussa käynti keskellä yötä. Et ole kyylä, vaan kyylien suosikkikohde."
har!1
.
Tuli mieleen vanha juttu kerrostalokyttääjistä: Joku valitti tuttavalleen, että naapuri vessassa käydessään jättää oven auki. Tuttava kysyi, että mistäs tiedät. "No kun katsoin postiluukusta."
- Kyöstix
Pataan tulee, kääpä :)
Ku o kylätoimikunnan puh.joht. ni kyl naapureide asialliset jutut kiinnostaa. Perhe-elämä naapurien e.
- naapurit----
.
"En halua tietää naapureistani # YHTÄÄN MITÄÄN #"
har!1
.
"Sinä olet ihminen, joka ei ole kiinnostunut tekemään kirjallisia valituksia tai käymään naapurikeskusteluja. Toisaalta odotat myös, että muita ei häiritsisi sinun ajoittainen juhlintasi tai kerrostalon suihkussa käynti keskellä yötä. Et ole kyylä, vaan kyylien suosikkikohde." Kyynel :)
Testin mukaan en ole kyylä vaan se, jota kyylätään. Pitänee ripustaa paksummat verhot ikkunaan ja puhua hiljempaa... Kuulen naapureiden askeleet paremmin hiljaisuudessa. ;)
Testituloksein = Utelias peruselli
Olet perusutelias ihminen, jolla ei ole päähänpinttymää muiden tarkkailusta. Olet kiinnostunut muista terveellisellä tavalla: päiväsi suurin uutinen ei ole puolitutun Facebook-status tai bussissa vieressäsi istuvan tekstiviestit, joita sait vakoiltua menemällä hänen taakseen istumaan.
Parhaillaan lesaan äidinäidinäidin päiväkirjaa luvallisest. Paljo samankaltaisii tuntemuksii hänel & mul.Naapurit varmaan. Olen havahtanut tänä keväänä/kesänä monesti siihen että joku puuhastelee ulkona ja pysähtyy pitkiksi toveiksi erään pensasaidan taakse. Eilen huomasin saman ilmiön ja vähän ajan päästä havaitsin puna-asuisen hahmon aitauksen takana. Ehkä se oli pelkkä joulupukki.
- se_oli_antzy---
.
"Se oli # ELÄVÄ PATSAS # antzy!1!!!1!1!1!!1!1!!!!!!1!" GM ja Flint
har!1
.
Naapureiden asiat eivät sinua liikuta
Sinä olet ihminen, joka ei ole kiinnostunut tekemään kirjallisia valituksia tai käymään naapurikeskusteluja. Toisaalta odotat myös, että muita ei häiritsisi sinun ajoittainen juhlintasi tai kerrostalon suihkussa käynti keskellä yötä. Et ole kyylä, vaan kyylien kohde.
Tuota pelkäsinkin! Vastasinkin kuitenkin kiinnostuneeni tekemään kirjallisia valituksia. Toisaalta en ole sellaisia naapureilleni koskaan tehnyt. Silti ehkä omimpaa toimintaa.Oli ihana! Tää on pakko kuulla uudestaan. Parasta sussa on musamaku ;)
https://youtu.be/dfRtPbBFoGgsxth kirjoitti:
Oli ihana! Tää on pakko kuulla uudestaan. Parasta sussa on musamaku ;)
https://youtu.be/dfRtPbBFoGgLURPS¨o¨
https://youtu.be/67gVqWc-glI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3514759Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1304191Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2102532Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1012269Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.411771Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv41729Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71449Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h11356- 311356
Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii511314
