Olen nettideittaillut erästä miestä ja nyt tapasimme ensimmäisen kerran. Hän 50v lapseton ikinuori ja minä 35v pienten lasten äiti. Hän asuu toisella paikkakunnalla ja nyt hän tuli paikkakunnalleni minua ja ystäviään tapaamaan. Itseäni ärsyttää se että lapseton ihminen ei voi ymmärtää että minäpä tästä nyt lähden istumaan terassille. Ensitapaaminen oli oikein miellyttävä.
Sovimme että tapaamme vielä ennen kuin hän lähtee.
Olin järjestänyt töistä vapaa päivän ja sanoin että tämä päivä on minulle sopiva koska muuten en pysty kotoa irtautumaan.
Sovimme ajan ja kerroin mitä olen suunnitellut päiväksi. Hän,oli mukana asiassa.
Aamulla ilmoitin tuntia ennen tapaamista että myöhästyn ehkä hieman koska tuli lasten kanssa yllättävä käänne. Huomasin ettei hän ollut edellisen yön kello 2 jälkeen käynyt whatsapissa. Ajattelin kuitenkin ilmoittaa, koska itse en pidä myöhästelijöistä tai ainakin on kiva jos ilmoittaa.
Tosiaan meni pitkälle puolenpäivän kunnes herra vauvautu edes heräämään. Aikaa oli rajallisesti käytettävissä ja hän tiesi sen.
Sitten alkaa taas se kärttäminen mihin aikaan tavaraa kun hän haluaa niin kovasti paljon minut tavata.
Seksiä ei ole ollut ekoillakaan treffeillä niin tuskin se mielessäkään on. Eikä olla seksistä mitään edes puhuttu.
En ymmärrä. En jaksa leväperäisiä ihmisiä, raastavat hermot riekaleiksi
myöhästyminen
8
432
Vastaukset
- näinseon
Kuulostaa siltä ettei tää kaveri oo hirmu kiinnostunut. Jos todella välittää ja on sovittu yhteinen päivä, niin... Unohda moinen setä.
- Just_joo
Tai sitten sen vaimo ei päästänyt.
Enivei, unohda ja ota seuraava.
- niinin
miksi ukko , ai rahako ?
Ymmärrän huolesi. Tapaile minun kanssani ja ymmärrän yh huolesi.
Itselläkin lapsia.- hyihuooraaaat
seksiä seksiä
no hän on elänyt 50vuotta vapaata elämää joten toisen huomioon ottaminen voi olla vaikeeta
minulla ei lapsia mut hyvällä kaverilla on 3 ja ymmärrän että aina se ulos lähteminen tapahtumaan tai leffaan ei vaan onnnistu kun on 3-8v lapsiaJos toisessa jo yhden tapaamisen jälkeen ärsyttää jokin piirre sen verran paljon, että siitä kirjoittaa keskustelupalstalle, niin kannattaa siirtyä eteenpäin ja jatkaa sopivamman ihmisen etsimistä. Tuollainen tuntemukset ovat aika huono pohja minkäänlaiselle suhteelle.
- Kui_täh
Ai täältä saa nykyään asiantuntijalausuntoja kans..?
Jep jep.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453373
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683173Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302915Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1592728- 252209
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛112069Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141628Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231487Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31337- 151316