Etiketti kysymys

tbrstrt

Onko pakko omistaa valkoinen Audi tai Skoda että voi harrastaa golfia vai pidetäänkö mua ihan persaukisena jos hurautan kentälle jollakin Toyotalla? Aikoinaan oli Bemmit, Mersut ja Volvot menestyjän merkki, mutta nehän on nykyään saaneet sellaisen virolaisten raksajäbien veronkierto biilien maineen.

10

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asian_tuntija

      Ei ole pakko. Myös musta Audi käy.

    • rwerewr

      Suksiboksi täytyy olla myös katolla ja muista parkkeerata hieman vinoon.

      • htysdfe

        Musta A4 vei naapureilta yöunet ja lapsien koulukiusaaminen loppui kokonaan.
        Vasta nyt tiedän mikä merkitys autolla on ihmisen hyvinvointiin.


    • dtnrtr

      Vaivuin syvään masennukseen kun naapurini hommasi valkoisen Audi A8n. En voi olla hetkeäkään ajattematta niitä eepeeässiä aabeeässiä ja jopa bensaluukkukin aukeaa sähköisesti napista painamalla.

    • ohjeistusta

      Skodallahan on edelleen se vanha itäblokkiin viittaavan pirssin leima, joten Audi vain
      noista kahdesta käy tuohon tarkoitukseen.
      Suomalaisilla kilvillä kelpaa myös BMW, Mersu ja Volvo.

    • rsezsezr

      Skodahan on Pirkka-Audi. Audin tehtaan jämäosista kasattuja aletuotteita.

    • S500xl

      Joo, kyllä autot ja vaatteet pitää olla viimosenpäälle. Ei mielellään mikään halpa a4 audi tai pikkumersu, uutena ostettu kk-erällä. Golfia harrastetaan että saadaan näkyä ja elvistellä.

    • Gömmings

      Kolopallon huitasijoille sopii Volkswagen Golf.

    • hcp9

      Merkillä ei ole niin väliä. Oleellista on, että on oma autonkuljettaja joka kantaa mailat klubille ja toimii myös kädinä.

    • RiverLakeside

      Mulla on mennyt läpi avobemari Z-4 viimeiset 10 vuotta. Sitä ennen todellakin valkoinen Audi.
      Käytän myös mustia farkkuja ja vaikka ovatkin etiketin vastaisia, kaikki luulevat niitä suoriksi housuiksi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe