Moikka,olen tässä miettinyt parin kk työ/loma matkaa Thaimaaseen ,olisko muita innokkaita ?Olen nuorekas 50 nainen. Thaimaa maana minulle uusi kokemus,juuri siksi sinne.
Vastaukset 7
- KielioppiParasOppi
Harva on Thaimaaseen mennyt töihin; Thaimaahan kylläkin.
Kielioppi ensin kuntoon, sitten voi joku palkatakin! - MMO124
Ton takia just akateemiset työttömiä :D pilkkua voi nussia monelta suunnalta,Hanki itelles elämä tai lähde sitä etsimään jostain muualta kun suomi24.palstoilta :D
- maasesta
Taimaaseen aikova voisi kylläkin harkita jäämistä kotimaaseen tai matkustaa korkeintaan ahvenanmaaseen!
- Sivusta
Sulle en suosittele edes Ahvenanmaata,pilaat niiden maineen :D
- Nnnnnniemim
Thaimaa on ihana paikka, suosittelen ehdottomasti sinne lähtöä! Se on myös helppo kohde matkustaa yksinkin jos ei reissukaveria löydy :) Hauskaa lomaa sinulle!
Puhelin myyjiä haetaan nykki mollin sivustoilla, hakuehdoksi vain "ulkomaa" tai "thaimaa".
- Jäpäss12
Onko sulla kokemusta niistä firmoista,palkka suhteessa elämisen kustannuksiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811204
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29875Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19735- 46609
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13587Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180562Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13540Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123530On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460- 26448