Miksi mies " pakenee" ?

Tapailin jonkun aikaa miellyttävää miestä ja meillä oli oikein mahtavaa yhdessä. Itse taisin hieman ihastua häneen ja minusta tuntui että hänkin oli minusta oikeinkin kiinnostunut, soitteli jatkuvasti ja pyysi luokseen jne.
Yhtäkkiä hän halusi lopettaa tapailun, sanoi ettei halua sitoutua ja niin me lakkasimme tapaamasta vallan. En ymmärrä mikä hänelle tuli, miksi halusi lopettaa kaiken kuin seinään. Kertokaa joku minulle, miksi mies tekee noin ?
6190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei ole riittävän kiinnostunut? Tapasi jonkun kiinnostavamman kuin sinä?

Äänestä

pentualert! siksi. eli on olevinaan niin parasta ja hyvää ku haluaa olla 24/7 selvillä sun persreiänki suunnasta mutta jos ja kun ei saakkaan sitä mihin pyrkii vaikka hälle koko naisenki elämä on tarjottu niin täts it, kaikki pyyhkiytyy ja tuosta noin vaan seuraavaan kohteeseen! -->

ps. miksi tänne tulee aina välillä tällaisia itsestäänselviä tarina-kysymystarinoita, kuka ne väsää ja miksi?

Äänestä
  • Jazuli niitä väsää.

    Äänestä

Se on sairas tyyppi jolla helvetin huono itsetunto. Luultavasti viettää aamunsa mittanauhan, peilin ja vaakan kanssa itseään häveten. Tod. näk. joku elättää vielä häntä on työkyvytön ja hakee vain ihmisiä joiden kautta elää ja istuu suomi24 keskusteluissa ja chatissa yökaudet mielenterveysongelmiaan jakamassa. Ja nyt mania pahenee, fyysista kipua ja hirveä torjunta. Onneksi ei satu mua kun hain terapiasta apua. Oikeasta sellaisesta.

Äänestä

Varattu oli onhan se nähty. Hyvä kun eroon pääsit!

Äänestä

Kyseinen mies on pölyttäjä. Seurustelee yhden kanssa ja kun huomaa ettei mitään uutta tapahdu, etsii uuden.
Pölyttäjä on sama kuin pelimies

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piitul kirjoitti:

Tapailin jonkun aikaa miellyttävää miestä ja meillä oli oikein mahtavaa yhdessä. Itse taisin hieman ihastua häneen ja minusta tuntui että hänkin oli minusta oikeinkin kiinnostunut, soitteli jatkuvasti ja pyysi luokseen jne.
Yhtäkkiä hän halusi lopettaa tapailun, sanoi ettei halua sitoutua ja niin me lakkasimme tapaamasta vallan. En ymmärrä mikä hänelle tuli, miksi halusi lopettaa kaiken kuin seinään. Kertokaa joku minulle, miksi mies tekee noin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu