Nahka / tekonahkahousut

Petterikysyy

Nykyään näkyy katukuvassa etenkin muovisia ja kumimaisia tekonahkahousuja, mistä tälläinen muoti on tullut? Myös muotiplogeissa riittää tekonahkahousuhehkutusta?
-petteri

3

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halpisnahka

      Ehkä se liittyy meneillään olevaan "sukkahousu"-muotiin eli todella pilliin housumalliin. Muotihan toistaa jatkuvasti itseään: 70-80-luvun vaiheessakin oli pillifarkkuja, jne.
      Monet merkit valmistaa nyt tiukkoja, nahalta näyttäviä keinokuituhousuja yksinkertaisesti siksi, että se materiaali nevenyy, aito nahka ei. Yritetään siis aikaansaada nahan kiilto (tai himmeä kiilto) käyttämällä huomattavasti halvempaa ja venyvämpää materiaalia.

      • napakka.koko.parempi

        Aito nahka nimenomaan venyy ainakin yhden tuumakoon (2,54 cm). Jolloin nahkahousujen ostossakin suositellaan ostaessa tiukkaa sovitusta koska nahka venyy käytössä.


    • petterikysyy

      Oliko täällä tiukkoja nahkahousuja pitäviä naisia / rouvia?
      -aloittaja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2514
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2481
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2370
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1866
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      27
      1661
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1655
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1486
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      72
      1339
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1078
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1053
    Aihe