Minulla on muutama ylimääräinen kilo (163cm/74kg) eli naisellisen muodokas ;) pidän lyhyistä mekoista ja olen miettinyt haittaako selluliitti.. Reisissä muistuttaa hieman kukkakaalta ja muutenkin iho oudon täplikös ja paikoittain harmaa. Mitä mieltä? Rintani ovat kokoa 80f ja olen blondi
Haittaako selluliitti ?
Dfghuujj
13309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hyi vittu, laita huppari ja verkkarit päälle.
Ehkä maailman paras paikka kysyä....
Anna palaa ja elä täysillä, kesällä kelpaa näyttää ja saada katseita :) Ei siihen tarvi suoli24 mielipiteitä jotka eivät todellakaan kuvasta ihmisten mielipidettä.
Oikeasti suurin osa ihmisistä reagoi kemiaan, tilanteeseen ja ehkä yhteiseen tyyliin. Muilla on muut vinkeät aina vääristä salihousuista sanavalintaan :D
Mene salille ja ala nostaa puntteja niin saat lihaksi aja kroppa kiinteytyy joten sitten selluliitti häviää ja saat upeat jalatkin
Jos olet sinut itses kanssa, et muiden mielipiteitä kysele, etenkään käytä aikaas trollaamiseen. Jos sä taas et ole tyytyväinen itsees, elämääs, tee jotain. Yksinkertaista. Mua ei haittaa eikä kiinnosta, miltä ihmiset näyttää, muotipelleistä en kyl välitä, ne pistää jodkus silmään että yök.
Toivottavasti olen 40 ikäinen. Surettaa nämä nykyajan nuoret lihavat naiset, jotka kutsuvat itseään muodokkaaksi. Iso vatsa ei ainakaan ole naisellisen muodokas, vaan miehekkään muodokas. Aiheuttaa hedelmättömyyttäkin.
Kymmenen kiloa pois, olisit normaalipainoinen ja olokin olisi terveempi.
Siis olet, ei olen.
Kymmenen kilon pudotuksen jälkeen siis olet juuri ja juuri normaalipainoinen, lievän ylipainon rajalla. Tarkistin juuri.
Onko kyse lihaksesta vai pullamössöstä?
Jazulilla on rutosti selluliittia :(
Vai "muutama" ja "muodokas".
Ehkä sinulla oli kirjoitusvirhe. Jos tarkoitat että olet 173cm ja 74kg olet ihan naisellisen muodokas, muttet läski. Jos taas 163 cm ja 74kg, niin ylipainoa tosiaan on, huh..
Eikös sitä sanota, että ylipaino on ylivoimaa?
Herra anzzylle on kauhistus fläsäinen kukkakaalipeppu
Mixwarten suomiäämä luulee peroxiditukkaa
ja "Vain 5kg liian pyäerä pylly"
vetoa miehen sexyviettiin
Mitä järkeä on pohtia haittaako ketään selluliitti? Tottakai se haittaa jotakuta. Jotakuta muuta voi haitata se, ettei sitä ole tarpeeksi. Mitä väliä kenenkään mieltymyksillä on, kun koskaan ei voi kuitenkaan olla tarpeeksi? Tuskinpa elämää rakennetaan sen mukaan, miten visuaalisesti miellytetään mahdollisemman monta. Silloin vain täytyy kysyä että jos noin tekee, miksi niin tekee.
Jos omasta mielestään on naisellisen muodokas tai miehisen mitat omaava, niin eikö sen pitäisi itselle riittää?