KESÄ ON PERSEESTÄ

Kesä vituttaa kun kaikilla muilla on kivaa ja mökkeillään ja matkustellaan hyvässä seurassa. Tulis äkkiä syksy ja talvi niin muitakin vituttais.
13764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaikki muut myös nussii paitsi palstan ätmit

Äänestä

Älä hätäile, kyllä se syksy sieltä tulee.. kohta on taas marraskuu.

Äänestä

Kesä on kiva kun naisilla on vain vähän vaatteita päällään.

Äänestä

ala mökkeillä ja matkustella ja hanki hyvää seuraa niin ei vituta.

Äänestä
  • Ei niitä nuoria kauniita naisia riitä kaikille.

    Äänestä

Voin pilata syksyn ja talvesikin. Syksylläkin on kivaa, kun mökkeillään ja matkustellaan hyvässä seurassa. Patikoidaan vaikka sateisessa metsässä sieniä keräten. Nautitaan ruskasta ja järvimaisemasta tuoreen kahvin kera, mökkiäkin joutaa tuuletta yöllisten soidinmenojen jäljiltä. Talvella sitten matka taittuu suksilla. Käydään harrastamassa pariluistelua, jonka jälkeen onkin hyvä lasketella. Ahkeran talviurheilun jälkeen on mukava pulahtaa lämpimään altaaseen tai nauttia kuumat kaakaot takkatulen ääressä ilman rihman kiertämää taljan päällä. Ei se kiva kesään lopu.

2Äänestä

Ei nee oo hyvännäköisiä

Äänestä

Rannoilla on kesällä piukkapeppuisia nuoria naisia joita on mukava katsella.

Äänestä
  • Katsoa saa, muttei koskea.

    Äänestä

teidät louskuleuat pitäisi kaikki tappaa yhtään armoa antamatta. oli vielä aika ennen kun ei tarvinnut omalta kotitietokoneelta lukea tuollaisten kusipäiden paskajuttuja.

Äänestä
  • Miks sä tän nostit?

    Vai nostiko...

    BOTTI

    Mutta juu, kyllä mä tykkään kesästä vaikkei mulla ketään oo.

    Äänestä

kyllä se syksy ja talvi tulee,

ja, vanhenette onneksi,


ja, onneksi, joskus, ne, kesät loppuvat,

ja, syksyt ja talvet loppuvat,


ja, tulee ikääntyminen,

ja, kuolette onneksi pois,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tulistalvi kirjoitti:

Kesä vituttaa kun kaikilla muilla on kivaa ja mökkeillään ja matkustellaan hyvässä seurassa. Tulis äkkiä syksy ja talvi niin muitakin vituttais.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu