Omavastuuaika ja ansiosidonnaisen muutokset

Hei,

Työsopimukseni loppuu 28.12.2016. Eli en joutuisi ansiosidonnaisten muutoksen piiriin jotka tulevat voimaan 1.1.2017. Vai vaikuttaako omavastuuaika 5pv siihen ja työttömyys alkaisi vasta 4.1.2017 jolloin muutokset vaikuttavat minuun?
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hei

Äänestä

Työttömyytesi alkaa 29.12.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aasdasdadsadsadsdasads kirjoitti:

Hei,

Työsopimukseni loppuu 28.12.2016. Eli en joutuisi ansiosidonnaisten muutoksen piiriin jotka tulevat voimaan 1.1.2017. Vai vaikuttaako omavastuuaika 5pv siihen ja työttömyys alkaisi vasta 4.1.2017 jolloin muutokset vaikuttavat minuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu