Onko salisyylihapolla ja TCA-hapolla sama vaikutuskäytäntö? Tiedän että molemmat kuorii, mutta usein tuo TCA-happo laitetaan vain esim. arven kohtaan, mutta salisyylihappoa voi laittaa helposti koko kasvoihin ilman että se polttaa pahasti.
Tietääkö kukaan??
kukatietaaniivastaa
2
144
Vastaukset
- kokeiltuon
Tuo TCA-happo kuorii voimaakkammin vaan. Tuo salisyylihappo on siitä outo juttu, että vaikka on 30%, niin kuorintaa tuskin huomaa eli ei tapahdu mitään.
- outojuttu
Minkähän takia tuo salisyylihappo kuorii vain leuasta ja nenän sivustoilta, mutta ei poskista ollenkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877