hortailijat

apilanlehdet

Hei onko täällä paljon hortailusta kiinnostuneita? Täällä olisi lääniä mistä kerätä tavaraa.Itse kerään aika paljon.Luulisin että kaupallinenkin hyödyntäminen kannattaisi.Ostaako niitä valmiita tai kerättyä tavaraa kukaan.Pyhällä? Muutahan täällä ei ole oikein missä myydä.Se olisi päivän trendi ja mukava olisi saada hieman lisätuloakin.Ja eikö se ole verotonta.Puhdasta tuloa siis .Helppoa hommaa.

9

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukkakimuli

      En ole paikkakunnalla mutta seuraan kanavaa.Kerään itselle talven tarpeet.Kaupalliseen toimintaan en lähde, koska se vaatii asianmukaiset käsittelytilat ja yksin ei kerkeä keräämään sitä määrää mitä alihankinta vaatii.Viljellyt erikokasvit olisi eri asia, mutta sekään ei kohdallani tule kysymykseen.Joten en oikein näe tässä tulevaisuutta näillä mahdollisuuksilla joita minulla nyt on.

    • heinäseiväsr

      Mie olen nähäny monta hortoilijaa.Syöneet liikaa heiniä.

    • zzzvvv

      Mikä se semmonen hortailija on ?

    • hohohoho

      ekkö tiijä muka hortoilijaa ??

    • viherpiip

      Paaljon kerään, yleensä iltayöstä kun se sopii mulle.Se on nii hauskaa ku siit saa toosi maukkaita ruokii maustettuu.Eikä väsytä yhtään ku lapin kesä on valoisa. Ja muutenki siit saa voimaa.Perheen kanssa sit nautitaan näit talvisin.Takkatulen lämmössä teetä naukkailaan.

      • hilaa

        Kerätty on, Tälläkertaa hillaa.Nyt sitä saa kun menee jängälle.Ja verotonta tuloa !!


      • kerät

        Alakaa mustikatki olla kypsiä


      • hiillaa

        Mahtavat tienat hillalla saatu!


    • hort

      Vielä kerkee kerätä ennenku lakastuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      203
      6811
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      196
      3501
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      26
      3279
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      184
      2249
    5. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1777
    6. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      96
      1738
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      116
      1462
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1076
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      124
      1068
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      18
      934
    Aihe