Listataanpa jälleen, mikä on junteinta pukeutumisessa. Näin kesällä näkee vähän kaikenlaista "hyvännäköistä" :D
Jos rohkenet, mikä on oma kokoelmasi? Vaatteita, joista et luovu vaikka muut pitäisivät niitä typerinä?
Jos rohkenet, mikä on oma kokoelmasi? Vaatteita, joista et luovu vaikka muut pitäisivät niitä typerinä?
Vastaukset 46
Vanhimmat
Yleensä istuvat vaatteet näyttää hyville ja huonosti istuvat juurikin "juntille". Kyllähän joku pitkä nahkarotsi näin kesällä näyttää aika juntin touhulle.
Tuulipuku ja leggarit. Niistä en luovu, vaikka saisin maailman rumin akka tittelin. :)
Mjoo
Lyhyestä rotsista tulee mieleen Hermunen. Joka hänkään ei ihan yllä sinne leather heaveniin.
( Hihitystä )
Njoo, Hermusesta taas tulee mieleen Lahti. :)
En tiedä voiko niitä sanoa junteiksi, mutta mua ei oikein nappaa ne perus-crocsit tai niiden jäljitelmät.
Kaikenlaiset leijonasymbolit alkaa olla varmaan sellaisia, joita kukaan ajatteleva ja tunteva ihminen ei enää nykyään voi ihan vaivaantumatta kantaa.
Viides kolonna tekee yhä väsymätöntä työtään Suomen hävittämiseksi, näemmä.
Ajattele mitä lystäät itse kuljen usein leijona logoissa. Ja on naisia riittänyt jos se on se mittari.
Mulla ainaki on leijonakaulakoru...
Mun mielestä ne on hienoja.
Voisin piettää sellasta ihan siksiki että se suututtaa jonku pride homon..
Jep, minullakin on leijonapaita, jonka ostin kirpparilta eurolla. Pidän sitä vain privaatisti. Muuten en piittaa yhtään, mitkä kuosit on päällä, mutta tuota paitaa en kehtaisi pitää julkisesti.
Tähti, sirppi ja vasara miellyttää enemmän?
Hmm... Venäjää/NL:ää leimaa tunkkainen nationalismi. Osittain Suomenkin natsipiirit ottavat vaikutteensa venäjältä. Kannatan länsimaista liberaaliutta.
Sosiaaliturvalla elämiseesi viitaten, kannatatko myös talousliberalismia? Jos haluaa olla vapaa, niin täytyy olla valmis myös ottamaan vastuuta, myös omien tulojensa hankkimisen suhteen.
Talousliberalismi turvaverkolla käy meikäläiselle. Koneet tekevät joka tapauksessa pian kaikki työt.
Siinä taas yks "asiantuntija" Venäjää ja natseja erottaa kyllä useammatkin asiat. Jos leijonapaidan tai korun pitäjää pidetään automaattisesti natsina kuten näissä suvakkihuorissa usein on tapana niin enemmän se kertoo näin ajattelevan mielenterveydestä kuin itse aatteesta jota hitler aikanaan edusti ja koska et siitä mitään tiedä niin mene ja lue sekä ota selvää ennen avautumisiasi. Itselläni on leijonallisia paitoja sekä tatuointikin ja jos joku pitää mua sen perusteella natsina niin hän ymmärtää sitten varmaan minua vastavuoroon jos pitäisin kaikkia naisia huorina. Se mikä teissä vihervasemmistolaisissa on erityisen ärsyttävää että te kannatatte periaatteessa kommunismia mutta elätte kuin herrat kapitalistisessa länsimaassa. Ja samalla äänestyskäyttäytyminen useinmilla naisilla on se että äänestetään kokoomusta ihan vaan sentakia kun kaikki pk-seutulaisetkin äänestää ja stuppikin on komea. Silti eletään yhteiskunnan loisena vaikka vastavuoroon poliittinenkin ajatus on tätä vastaan. "Ja kun Niinistökin (vihr) on kivasti kaikkea vastaan paitsi homoja ja matuja niin annan sitten äänen hänelle sekä kansalaispalkka idealle" Yhdessä ämmässä voi olla näin täysin puolelta toiselle viskovaa äänestyskäyttäytymistä ihan vaan yleisen "Usa paha islami hyvä" uutisprovosoinnin takia. Kunhan oma perse on turvallisesti penkissä ja avustukset tulee niin avot.
Varmasti sinulle kaikki sellainen käy milloin sinun ei tarvitse tehdä mitään ja toiset maksavat työllään ansaitsemilla rahoillaan sinun elämisesi.
Farkkutakit/paidat :D
Napapaita naisella, jos ei ole timmi vatsa.
Nykäsfarkuille.
Jotkut karmeat tolppakorkosandaaliviritelmät joilla ei osata kävellä. Liian avonainen kesä(teini)toppi push upit, ns. tissit tiskillä -tyyli.
Tolppakorot (siis sellaiset tasapaksut ja suorat) on maailmalla kuuminta muotia just nyt.
Tulevat Suomeen varmaan sitten ensi vuonna.
Mutta se on totta, että jos ei osaa korkokengillä kävellä, niin pahalta näyttää. Samaten jos on huono ryhti, niin kaikki vaatteet näyttävät vähemmän imartelevilta.
Niin, vaate ja asuste eivät ole sitten sama asia.....
Mutta asusteista vaikea keksiä.
Älypuhelin.
Tollaset kulmakunnan Lidlit on Suomen walmartteja.
Läskimuori, pinkit kroksit ja kauhtuneet svetarihousut.
Juntistakin juntimpaa, nahkakengät ilman sukkia! Miten oksettavaa, jalat hikoo ja hiki imeytyy suoraan kenkään, siihen sekoittuneena likainen pöly, joka läpsäyksellä, kun kadulla kävellään.
Myös miehillä jotkut tukevat nahkasandaalit ilman sukkia, etoo!
Pitäisikö miesten pitää sandaaleita sukkien kanssa? Mitkä sandaalit hyväksyt miehelle jos tukevat nahkasandaalit eivät tyylituomaria miellytä?
En hyväksy mitään likaista ja haisevaa ratkaisua, jossa nahkajalkine imee kaiken hien ja paskan sisäänsä ja haisee kammottavalta, puhtaus ja siisteys on ok. Muotijutut, eli siis se, että pitää näyttää samalta, kuin muutkin, tulee sitten toisena.
Miten sinä pidät nahkakenkäsi puhtaina, kun imeytät niihin jalkahikesi, laitat pesukoneeseen?
"kenkäsiHaiseePaskalle"
Eivät haise, koska olen siisti mies. Kommenttisi ovat täyttä paskaa ja pillusi haisee kuselle.
"Miten sinä pidät nahkakenkäsi puhtaina, kun imeytät niihin jalkahikesi, laitat pesukoneeseen?"
Olenko väittänyt pitäväni nahkasandaaleita?
Jäit kiinni siitä, että nahkakenkäsi haisevat paskalle, kun et käytä sukkia.
Jäit kiinni siitä, että perseesi haisee paskalle, kun et pyyhi.
Lihavalla naisella liian tiukat, toisin sanoen liian pienet vaatteet. Toisaalta taas hoikalla naisella valtavat lakanan kokoiset paidat. Reisistä valkaistut farkut. Revityt ja tarkoituksella rikotut housut. Kiilakorkokengät. Tuulipuvut. Sukat tai sukkahousut sandaaleissa. Persjalkainen nainen joissain terveyssandaaleissa. Miehekkäästi pukeutuva ja mieheltä näyttävä nainen. Tuskin kukaan haluaisi minuakaan naisten vaatteissa ja meikattuna nähdä.
Kaiken kruunaa melko lyhyeksi kynityt, "räväkät" ja räikeillä väreillä värjätyt hiukset. Liikaa tatuointeja ja naama täynnä lävistyksiä. Rööki vielä suuhun sekä röökin ja alkoholin madaltama ja karhentama ääni.
"Tuskin kukaan haluaisi minuakaan naisten vaatteissa ja meikattuna nähdä."
Kyl mää vaan haluisin...
Kaikkea ei saa mitä haluaa. Mene Pride kulkueeseen, niin löydät kaltaisiasi homoja ja muita perverssejä jotta voit täyttää mieltymyksesi.
Lippis. Aivan kamala asuste sukupuolesta riippumatta.
Kävin joskus treffeillä miehen kanssa, jolla oli lippis päässä. Ei todellakaan ollut kemiaa.
Mitä itselläsi on päässä? Pelkkää tyhjää?
Päässä on paljon, mm. kusta, mutta mauttomasti lippikseen pukeutuva mies nyt vain itse tyrii mahdollisuutensa.
Vyölaukku. Ellei ole vaikka kirpparilla myymässä.
Kännyn vyökotelot, joita ei onneksi nykyään enää pahemmin näe. Saa komeankin miehen näyttämään papalta.
Asustesilmälasit joissa ei ole tehoja.
Ei kai kukaan käytä vyölaukkua näyttääkseen hyvältä, jos ei reisitaskuhousuja omista, on sitten hankittava käsilaukku pikkutavaroille, onko se parempi?
Monissa maissa miehet käyttävät ns. mieskäsilaukkua, joka on selkeästi erilainen kuin naiskäsilaukku. Näin maissa, joissa tyyliä arvostetaan.
Mä käytän aina reppua tai käsiveskaa. Joskus pelkkää kangaskassia.
Käytettävyys on tärkeintä, ei laukuilla keikistely, pikkukamat pitää kulkea mukana siten, että kädet on vapaana.
Niissä laukuissa on olkahihna myös, joten ei ole tekosyitä olla tyylitön.
Legginssit läskillä.
Nahkarotsi ja kaupoisaappaat jollain fätsyllä keski-ikäisellä ämmällä.
Mun kans samalla salilla pyörii sellanen keski-ikänen eukko joka on kopioinu tyylinsä kasari Kike Elomaalta.
Mahtavan timmi kroppa.