Kuntalaisaloite olis nyt tehtävä

Selvästi on käynyt ilmi, kuin Palojärven poikamiehet ilmiönä on kiinnostanut vieraspaikkakuntalaisia naaraita. Ikävä kun ne Palojärveläiset on jo vanhoja ukkoja, ja pois palveluksesta.
Saataisko kuntaan perustettua uuden poikamiehet, sellaiset joista saataisiin yhtä kuuluisat kun entistä ?
Silloin tulisi naisia muualta tänne niitä katsomaan ja kuntaan rahaa turistituloina.
Voisiko joku nykyinen poikamies alkaa puuhamieheksi, nyt kun on somekin osaajien käytössä, niin saataisiin kenties uudet poikamiehet naisia naurattamaan, kukaties vihille astikin.
14365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Joo hyvä itea. Thaimaasta sata naista aluksi. Poimisivat hillatki. Ukot sais kalaja rahhaa.

Äänestä

Joo hyvä itea. Hetasta
itään päin on toivottomia poikamiehiä. Niille olis hyvä löytää kumppani. Nuoria kalja veikkoja. Olis hyvä ettei käy niinku pjärven pojille että kasvaa känsä käteen.

Äänestä

kukas tämä xesus mies on komea on kulkupeli

Äänestä

Nyt tarvittaisi kunnasta tukea. Pitäisi saada Ylen filmiryhmä paikalle, ja poikamiehiä kuvattaviksi. Niille pitäisi opettaa, mitä filmiryhmälle sanotaan, jotta se vetoaisi naisiin joka puolen Suomen maata.
Jotakin sopivaa täytettä voisi housujen etumukseen poikamiehille laittaa, letkun pätkää haarukasta polveen, tms. Varmaan ne olisi hyvä muutenkin laittaa esiintymiskelpoisiksi, pahimpia ei päästetä kuvaan.

Äänestä

paskot koko kunnassa ole ku kouralinen kunnolisia rehelisiä komeita miehiä ja nekki varattu, ei luettolossa pallopäitä ku ne ei ole komeita eikä rehelisiä eikä kunollisia ainakhan perhenisänä ja aviomiehenä. Pentuja tehtailevat ja vaimo raukat niitä paimentavat ku ukot muka poromettässä ,paskot kaljastelevat ja yritävät saaja vierasta pimperoa. On sielä itte tultu oltua paikala mettäkämpässä ja kylälä katomassa.

Äänestä
  • No miten se olikaan, sanottiinko siellä semmosta joka raiskaa pallopääksi?

    Äänestä

No ei sitten saada uusia poikamiehiä, koska mitään matalaotsaisia on turha kuvailla, ei semmoiset vedä naisia tänne.

Äänestä

Kyrppee tarjoll ois

Äänestä

Tuon nyt jokainen tietää, mutta ei se mikään täky ole, jos filmissä kyrvät roikkuu sepaluksesta esillä. Pitäisi saaha semmosia kun mitä sanoivat Palojärveläisillä olleen kyrvär, niillä roikku nuppi polvitaipeessa.

Äänestä

Minä en usko jotta niillä tavallista kummemmat vehkeet olis ollu, mistä palojärveläiset sen isommat olis saaneet.

Äänestä

Vähällä käytöllä alkaa pussit rieppua juoppoja ,paskalle haisevia äijänkäppyriä kuka tuollaisia huolii

Äänestä

Oltas kiinnostunut tästä xesus komistuksesta, kuka ajelee näin kalliilla roslroisella

Äänestä

Kyllä ne kalut näytti rasvattuina aivan märiltä paloletkuilta, joissa täysi paine sisällä.

Äänestä

Tyhjää saapi pyytämättäki

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


täälläToivo kirjoitti:

Selvästi on käynyt ilmi, kuin Palojärven poikamiehet ilmiönä on kiinnostanut vieraspaikkakuntalaisia naaraita. Ikävä kun ne Palojärveläiset on jo vanhoja ukkoja, ja pois palveluksesta.
Saataisko kuntaan perustettua uuden poikamiehet, sellaiset joista saataisiin yhtä kuuluisat kun entistä ?
Silloin tulisi naisia muualta tänne niitä katsomaan ja kuntaan rahaa turistituloina.
Voisiko joku nykyinen poikamies alkaa puuhamieheksi, nyt kun on somekin osaajien käytössä, niin saataisiin kenties uudet poikamiehet naisia naurattamaan, kukaties vihille astikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu