Tulli huutokauppaa 15. - 16.7. Sallassa Sallan raja-asemalle turvapaikanhakijoiden viime talvena hylkäämät tai valtiolle luovuttamat 128 itäautoa.
Ladaa, Volgaa, MB, Volvoa, Gaz, VW, Mitsua ja muita kesäautoja tarjolla Sallassa.
Varmasti halvalla lähtee, mutta eri asia liikkuvat eteenpäin muutako työntämällä.
Ilmoitus huutokaupasta:
http://www.tulli.fi/fi/tiedotteet/asiakastiedotteet/yhteiset/as_tiedote_20160709_5/index.html
Halvalla kesäautoja, yli sata tarjolla
19
384
Vastaukset
- EIymmärrä
MITEN-----------ON-----------MAHDOLLISTA------------YLITTÄÄ-----------RAJA-ASEMA-----------AJOKELVOTTOMILLA------------AUTOILLA????????????????
- laineenraikka
Ei niillä ole ylitetty rajaa, vaan autot on hylätty rajalle.
- entiiäsittenmitensemeni
Kai niillä rajakin on ylitetty vai taivaaltako ne on autoineen putkahtanut Suomen puolelle.
- zxzxc
vittu ketä kiinnostaa koko autot saati pakolaiset.
- epepepep
Tismalleen samaa mieltä edellisen kanssa.
- harrastajienjututut
Autoista on kiinnostuneita autoharrastajat, ovat rakentajia, Tampereelta tulevat oikein linja-autolla ostamaan vanhoja rotiskoja, osa varaosiksi, ja osasta tulee upeita vaunuja, kun ovat valmiita.
- ladafani
Oli kyllä upeita projekteja kaupan, minä poika sain laatikkosilmä-ladan neljällä kympillä, parissa vuodessa siitä saa edustuskelpoisen bulevardisportin. Alkaa naiset lakoo kun sillä kriminkiillolla ajelee pääkatua lauantai iltaisin kikkarille.
- 116ghg
Joo..sitten alkaa suomen virkamiesarmeija työnsä. Veroa veron päälle. Neljänkympin lada voi tulla maksaan neljäsataa ekuu. En tiedä,kunhan arvelen.....
- jfjfhjfhhjfdg
Pääsee taas hipsterit parta tutisten ajelemaan ladalla ja mitä niistä päästöistä omalla kohdalla?
- enolerasisti
Se on muuten hirveää rasismia että turvapaikanhakijan romuauton saa noin halvalla.
- voijesustaasnoita
Ei näytä sinulla olevan käsitystä sanasta rasismi lainkaan. Koita nyt hiukan puristaa vaikka googlesta esiin, mitä se pitää sisällään, niin et tee itsestäsi ihan naurettavaa toista kertaa.
- laineenraikka
Just. Oliko turviksilta huutokauppaan pääsy kielletty?
- hyviäkäyttövaunuja
Kaikki lähti ajamalla.
- sallanalahuuli
huutokauppa-autot, ne olit parempia autoja mitä ikinä sallalaisilla on ollutkaan. terv. kuusamolainen
- dfrgb
puhukaa mitä osaatte,ei kiinnosta paskan vertaa.
- selväjuttu
Ei varmaa ussavutonta kiinnosta, jos on persujen huijaama vätys, niin mikään ei kiinnostau
- xcdfv
taidat itse olla uusavuton,mulla sentään on töitä ja tosi hieno auto eikä velkaa ole yhtään ,et revi siitä.kato ei kiinnosta ruosteiset autot eikä joutilaat eläjät joita pitää elättää toisten veromarkoilla.
- pölkinseon
Ei sulla mitään hienoa autoa ole, joku japanin kinneri, seki käytettynä ostettu.
Et osaisi tikkua ristiin panna, joten hyvän rakennusprojekti jäisi sinulta tekemäti.- eiautomiehiähän
Joo, olet oikeassa ei tuommonen turakainen mitään autoista ymmärrä. peräkammarista kurkkii ulos lauantaisin, siinä se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011610- 2101487
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54777Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49755The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5702Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40696Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36695