hiekasta linnoja tein???

pienenä hiekasta linnoja tein... kenen biisi??????????
5278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja sillin tuhkasta

Äänestä
  • Siis sellanen miehen laulama, jostain ehkä 90-luvun puolenvälin hujakoilta (?) oleva biisi. Soinut joskus jonkun optikkoliikkeen mainoksessa... että kenen lie ja miten se menee, ei muista enempää?

    Äänestä

  • prkl kirjoitti:

    Siis sellanen miehen laulama, jostain ehkä 90-luvun puolenvälin hujakoilta (?) oleva biisi. Soinut joskus jonkun optikkoliikkeen mainoksessa... että kenen lie ja miten se menee, ei muista enempää?

    minulle tuli jälkeen päin mieleen funkykarkurit ja niillä on kappale hiekkalinnoja...

    Äänestä

  • perkele kirjoitti:

    minulle tuli jälkeen päin mieleen funkykarkurit ja niillä on kappale hiekkalinnoja...

    Se se on ;)

    Äänestä

Muistelen, että se on just Funkykarkurit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perkele kirjoitti:

pienenä hiekasta linnoja tein... kenen biisi??????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu