Malli tuntuu olevan käytössä erityisesti leipomoalalla, kun ottavat mallia kilvan toisistaan
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/313821-fazerin-yt-neuvottelut-paattyivat-nain-moni-tehtava-lakkautetaan
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/415193-fazer-lupasi-toita-125-vaikeasti-tyollistyvalle-bloggari-tosiasiassa-tarjoaa
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/ttyoton kurssi porokyla-40363
http://blogit.image.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2015/09/02/pilalle-hyysatyt/
Työntekijät korvataan ilmaistyöntekijöillä
ensöisisipalkatontaleipä
2
106
Vastaukset
- pröö
Ilmaistyöntekiä = robotti sellaista uudiskieltä
- Anonyymi
fazerilla afrikasta tuotuja työntekijöitä jostavaltion korvaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4355092Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262093- 1461720
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751395Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151366Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181279Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801241- 701158
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701158- 381080