Huomasin tässä taannoin, että kasvoni eivät ole kauhean symmetriset vaan toinen puoli kasvoista on lähtenyt 'valahtamaan' alaspäin. Ennen kuin kukaan ehtii sitä sanoa, niin en usko että kyseessä olisi kuitenkaan kasvohalvaus. Suunpieleni ei roiku eikä ole motorisia ongelmia vaan posken massa on tainnut valahtaa jostain syystä alaspäin. Näkyy erityisesti leukarajassa, jossa toinen puoli on "raskaampi" kun taas toisessa puolessa leukaluu näkyy selvästi ja on muutenkin parempi. Veikkaisin purentaa tai nukkumisasentoani? Nukuin ennen todella paljon kyseisellä kyljellä. Noin vuoden aikana kyseinen muutos on tapahtunut ja olen vielä 17- vuotias. Olen ajatellut kasvojumpalla tuota toista puolta lähteä korjaamaan ja nyt kysyn apua siihen. Itse kehitin tällaisen 'tekniikan' jossa liikutan leukaa laiskemman posken lihaksilla sivulle tekemällä toistoja, kunnes alan tuntemaan että lihas pikkuhiljaa rasittuu. Seuraavaksi siirrän leuan vastakkaiselle puolelle ja availen suuta kunnes tunnen taas jännityksen lihaksessa. Mietin kuitenkin että jos vaikka ongelmana olisi purenta, niin voiko tilanne pahentua kyseisestä jumpasta? Tai onko jumppani muuten huono? Haluaisin todella yrittää korjata ongelman, sillä se on todella häiritsevä ja eräänlainen silmätikku joka kerta kun katson peiliin. Vielä alaikäisenä kirurgia ei onnistu, joten toivon saavani kasvojumpalla tuloksia. auttakaa!
OIKEANLAINEN KASVOJUMPPA?
Voiteini
0
122
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708