Nainen on ilmeisesti tämänkin palstan vakkareita koska profiilissa oli sinkut palstan laineja. Muunmuassa "en ole kiinnostunut nk jännämiehistä" No tämä ratkaisi asian ja lähetyin rumana ätminä häntä viestillä jossa heitin täysin ulkonäkökeskeisen setin hänelle kirjoittamalla "kiinnostaisiko ruma ätmi vai oletko tyypillinen nainen eli käyt vaan profiilissa katsomassa kuvani ja häivyt vastaamatta" Ja näin kävi. Vituttaa tuo ulkonäkökeskeisyys koska vastaamattomuus tarkoittaa aina että lähestyvä henkilö on ruma. Onhan täälläkin ollut juttua kokeista jossa on tehty feikki profiileja komeiden miesten kuvilla ja heille vastaa jokainen nainen vaikka olisi kriteereiden ulkopuolellakin. Nettideiteillä jokaisen ruman on helppo osoittaa markkina arvonsa lähettämällä avauksia. Itsekään en yhteenkään huom asialliseen avaukseen ole saanut vastausta mutta eihän naisille mikään muu merkkaakkaan kun lähestyjän ulkonäkö.
Tein avauksen naiselle nettitreffeillä
RumaNaamainenMies
21266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
"kiinnostaisiko ruma ätmi vai oletko tyypillinen nainen eli käyt vaan profiilissa katsomassa kuvani ja häivyt vastaamatta"
Aika vihamielinen sävy. En vastaisi ihmiselle, joka aloittaa jo noin negatiivisesti ja riidanhaluisesti.
En minäkään, kaikenlaisia hulluja tuollakin pyörii, täytyy olla varovainen.
Samaa mieltä. Sekopäiden mappiin meni.
Kirjoitin hänelle yhtä markkina arvoisesti kuin hänkin profiiliinsa ei se minusta hullua tee. No tuo avaus oli lähinnä vitsi koska mitä kauniimpi nainen on sen varmemmin hän ei myöskään vastaa. Tosin minulle ei ole vastannut kukaan muukaan vaikka olen tehnyt tosimielellä avauksia. Kyllä teillä selitys listoja on vaikka millämitalla kohtaan en vastaa jos. Ihmettelen ylipäätään mitä naiset tuolla nettideiteillä sitten tekevät kun miehet saavat huudella lähinnä pelkkiä monologeja.
Ei vihamielinen vaan täysin realistinen
No kyllä sen ulkonäön täytyy jotenkin miellyttää jos sen henkilön kanssa aikoo suhteessa olla. Mutta kaikilla on erilaisia mieltymyksiä ulkonäön suhteen. Miksi kukana haluaisi seurustella henkilön kanssa, jota pitää rumana? Eikö se ole vain tyytymistä jos pitää henkilöä OIKEASTI rumana eikä edes halua olla hänen lähellä? Mutta jos ihastuu ja pitää henkilöä itse viehättävänä, se on eri juttu..
sieltä mitään suhdetta haeta vaan panoa ja uutta etsimään sen jälkeen ei siellä muuten samat pyöri 12v löytämättä ketään ellei ole seksiseuralainen niin ei seksiseuralainen ole kiinnostunut suhteista vaan tarjoaa palveluitaan
Olisi kiva nähdä ne sinun asialliset avaukset, joihin et ole saanut vastausta.
Tuo minkä tänne laitoit, ei kuulunut "asiallisiin avauksiin".
Itse olen samaa mieltä noiden edellisten mimmien kanssa. En vastaisi noin vihamieliseen aloitukseen, vaikka siinä annettaisiin ymmärtää kirjoittajan olevan komea.
Arvasin että takerrutte yhteen vitsinä heitettyyn avaukseen. Mutta kuten kerroin olen aiemmin lähettänyt henkilökohtaisia avauksia jossa viittaan esim henkilön profiiliin yms että avaus ei vaikuta vaan yleiseltä massapostilta. Yhteenkään avaukseen en ole koskaan saanut viestejä takas vikka naisten profiileissa lukisikin "vastaan kaikille asiallisille" jne. Ilmeisesti ruma naama on sitten asiaton lähestyminen.
Jospa+sulla+on+huono+kuva.+Kun+joskus+aikoinaan+kokeilin+nettitreffejä,+noin+80+%+miehistä+oli+aivan+kaameita+otoksia.+Aamukrapulaa,+tukka+kampaamatta,+kainaloverkkarit,+kuvan+tausta+kaamean+sotkun+vallassa+(kotoa?),+kuva+otettu+autoa+ajaessa+lähietäisyydeltä+(iso+nenä+keskellä+mollottavaa+naamaa),+ihonväri+violetti+tai+tumman+harmaa+huonosta+valaistuksesta+johtuen,+mököttäviä+totisia+kuvia.+Elävä+ihminen+mukavilla+ajatuksilla+näyttää+aina+paremmalta.
Itsehän oletkin varmaan ulkonäöllisesti ainakin omasta mielestäsi joku täydellisyys, jolla on varaa tuolla tavalla arvostella miesten ulkonäköä.
Olen 30v mies ja olen saanut tuolla s24 treffeissä naisilta lähiaikoina ensiviestejä:
Eka oli 35v nainen jaetulla huoltajuudella, toka oli myös 35v nainen, kolmas oli 32v nainen.
Kaikki luonnollisesti niin epäviehättäviä että en harkinnut sekuntiakaan, tuo kolmas tapaus oli jopa sellaista luokkaa että sain kunnon naurut.
Tinderissä saan mätsejä 23-27v näteiltä hoikilta lapsettomilta naisilta.
Tindrissä naiset ei oo tosissaan
Miehetkö on?
Avasitko lompakon!?
Se jäi avaamatta:) Pitääkin lisätä vuosiansioiksi noin 500 000 niin johan alkaa rumakin kelpaamaan:)
Jos mies pitää itseään "ätminä" tai muka rumana niin kieltäytyisin kohteliaasti.
Jos et omaa selkeää synnynnäistä vammaa esim.kasvoissasi niin alennat turhaan itseäsi. Mahdollisen ylipainonkin kyllä juoksuttaa pois toisesta jos muuten kolahtaa.
Et lie kovin tummaverinenkään?
Muuten olisin joutunut sanomaan ei kiitos koska palstan tietojen mukaan olet liian varakas jne. :) Olettaisin sinunkin vaihtavan ikäisesi naisen het lennossa mikäli olisit varattuna ja joku nuorempi nainen vinkkaisi.. Vaikka kuinka olisin itsestäni huoltapitävä, lapseton jne mutta.. Joistain tulee sellainen mielikuva pakosti.
Millään rumuudella ei olisi siis mtn merkitystä jos joskus erehdyt minulle vastaamaan jotain ;) Nyt ei ole tosin esillä profiili sillä olen liian omituinen enkä jaksa etsiä ns.kunnollista mutta vähän epäsosiaalisempaa, ei-suosittua miestä juuri nyt. Tympäännyin kun kaikki etsivät sitä räväkkää ja "muodokasta" naista vaikka tiedän ettei todellisuudessa näin aina ole. Omille tyhmille käsityksille ei aina voi mitään..
Älä nyt sinäkin herra muka liian ruma mies enempää mädätä päätäsi :D Kuulostat muuten ok "paketilta" sillä taidat olla hiukan omalaatuinen tapaus muuten. Mikä on positiivista pois lukien tuon minäkuvan vääristymisen.. Mikä ei ihme toki menneiden perusteella varmaan.
Tsemppiä kuitenkin.
"Jos et omaa selkeää synnynnäistä vammaa esim.kasvoissasi niin alennat turhaan itseäsi."
Jos miehellä on ruma naama, niin ilman synnynnäistä vammaakin saa naisilta nettitreffeillä 0 vastausta. Ei siinä silloin mitkään hienot esittelytekstit ja muut asiat auta. Nainen silloin on miehen alentanut huonimpaan luokkaan. Syytät naisille ominaiseen tapaan uhria ja yrität tehdä itsestäsi syyttömän.
Heitä helevettiin koko deittailu. Se on vain kauniiden ja komeiden temmellyskenttä ja vähänkään tavalliset saati rumat ovat auttamatta pois niiltä markkinoilta. Itse maleksin siellä yhtäsoittoa 15 vuotta saamatta ainoatakaan vastausta viesteihin saati avauksia jos ryssäh..rien massaposteja ei oteta lukuun. Itsetunto ja omanarvon tunto meni mutta selvisin siitäkin rääkistä. Nyt keskityn rumana muiden elämäni osa alueiden vaalimiseen.
Minä tein saman mutta olen nainen. Huomattavan paljon enemmän on elämänkumppanin etsijöitä kun ennen. Mitä tämä kertoo miehistä? Mielellään he elättäjän ottaisivat. Raha houkuttaa. :)
Tuollaisia ne naiset juuri aina ovat! Sanovat yhtä ja tekevät toista.