Elämme avoliitossa, joskin tällä hetkellä mies asui toisella paikkakunnalla töiden takia. Tarkoitus olisi että muutan sinne myöhemmin. Näin olemme yhdessä suunnitelleet.
Ongelmaksi on muodostunut se, että en täysin luota mieheeni. Hän on jäänyt pari kertaa kiinni valehtelusta, ei kyse pettämisestä kuitenkaan. Nyt uudella paikkakunnalla, joka on pieni, on selvästi hänet huomattu naisten keskuudessa. Mieheni instagram tiliä on alkanut seurailemaan naiset niin kaupan työntekijät kuin samalla salilla käyvät. En tiedä mitä kautta nämä naiset ovat miehen löytäneet, myös mies on alkanut seuraamaan näitä naisia kuulemma sen jälkeen kun he ovat hänet lisänneet. En näe mieheni fb kavereita, en siis tiedä onko nimiä vaihdettu ja kaverina sielläkin. Minusta on muutama kuva miehen sosiaalisessamediassa, mutta periaatteessa saattaisi näyttää siltä että ollaan vaan kavereita. Facebookissa ei ole suhdetta julkisena. En siis voi yhtään tietää, mitä on meneillään..Joko oikeasti nämä naiset ja mies on vain tuttavallisesti moikkauslinjalla, mutta pahimmassa tapauksessahan mies voi esittää sinkkua ja pettää. Ainakin pelkään sitä, että mies flirttailee tms. Naisille jotka sitten luulevat mieheni olevan "vapaata riistaa."
Olen yrittänyt puhua puhelimessa näistä, mutta mies kiistää kaikki epäilyni. Miltä tämä kuullostaa? Millä keinoin voisin varmistaa onko kaikki rehelliselllä pohjalla?
Olemme hieman alle 30 v
Luottamuspula (some)
3
193
Vastaukset
- nainenvaann
heh, lisää fbookista se parisuhde kohta lisäät kumppanisi nimen sinne, jos kieltäytyy niin voit todeta että pelaa naisten kanssa. =D
ja näist salityypeistä voi sanoa että aika moni semmoisia kehuja kalastelevia huomion hakuisia tyyppejä, joten tuo miehesikin varmaan tykkää kun naiset ihailevat hänen muskeleitaan. tietenkin se lisää ne fanittajat sinne vaikka ei edes tuntisikaan, kohottaa hänen itsetuntoa..moni mies tuommoinen. joskus salihörhöt taas lisäilevät toisia salihörhöjä kavereikseen ja sitten hörheilevät niistä treeneistä faces viesteil. - munkimielest
Moni nainen pitää miestä riistanaan, vaikka tietää sen olevan varattu. Että joo. Elämä on.
- åsdoke
Miksi et lisää julkiseksi teidän parisuhdetietoja facebookkiin? Ja pyydä että se näkyy myös miehellä. Jos mies vastustaa, niin taitaa olla vakavan keskustelun paikka. Laita myös joku romanttinen halailukuva, johon merkkaat miehenkin. Näkyy sitten hänenkin kavereilleen. Miksipä ei? Jos mies on romanttisista eleistäsi vain mielissään, niin kaikki on varmasti hyvin. Mies vaan sattuu olemaan sosiaalinen niin naisten kuin miestenkin suuntaan. Sekin on mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002911
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss632790Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232142- 691705
- 1431503
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1851442Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1121408Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1521387- 901314
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2291211