Vaistoan sen. Ne katseet.
Juha, se kemia ;)
Tietäisitpä
33513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Sepä se, minkäs teet :)
Tiesin, että tiedät ;) Ei sitä vetovoimaa vaan voi olla tuntematta.
Totta kai tiedän ja olen huomannut myös sen. Meistä ei vain ole tullut "meitä". Liekö tuleekaan...
Tilanne ei ole mitenkään helppo. Ainakaan omalta kohdaltani. Itse asiassa kaikkea muuta, vaikka päälle päin siltä saattaa näyttääkin. En voi pyytää sua odottamaan, mutta ajatukset on sinussa joka hetki.
Jos tietäisin, että olet hän - odottaisin.
Kohtalolla on tapana puuttua peliin. Uskon. Työympäristö on nyt vain mahdollista ja se rajoittaa paljon. Aikaa on mahdoton sanoa. Antaa tunteiden ohjata suunta. Järki ei auta nyt :)
Anna jotain vinkkiä :)
Jos olet se kenen toivon olevan,mä kyllä odotan.
Viisi kirjainta, se riittäköön ;)
M***a? Oot mun mielessä joka päivä. Pieni seikkailu yhteisellä "työmatkalla" piristäisi alkavaa syksyä, vai mitä?
Olisin voinut kirjoittaa täysin saman kuin aloittaja.
Niin minäkin. Katseiden vaihtamisen jälkeen siirtyisin jo eteenpäin, jos tunnet samoin. Onhan tätä jo kestänyt.
Jos olisit hän, tietäisit, mikä hidastaa. Tietysti tunnen samoin.
Onko se?
Luulen tietäväni, mut kerro sä. Jos kerran sullakin on tunteita. Eikö hän kelpaa?
Jos tarkoitat hänellä sitä toista, joka on elämässäni. Kaikki ei ole hyvin.
Juha se kemia
Kemiasta viis, tykkään fysiikasta. Mites olis =P
Heti ku mahdollista. Tee aloite työmaalla tai anna jotain vinkkejä niin tiedän..
🎶 Juha88 tulin palstalle takiasi 😂😂
Mistä tiedän, että ajattelet minua enemmän kuin muita naispuolisia työkavereita. Vaikka koen kemian, se voi olla silti vain yksipuolista....
Eikö sitä näe katseesta tai meidän keskusteluista, että olet työpaikan naisista minulle jotain erityistä? Tai siitä, että "sattumalta" hakeudun usein seuraasi kahvitauolle?
Koska viimeksi?
Perjantaina. Katse kertoo ;)
Monta kirjainta sun nimessä on?
Katsellaan toisiamme, hymyillään, jutellaan mukavia. Tahtoisin tutustua suhun paremmin ja tavata. Jos sä myös, osoita se mulle jotenkin. Pyydä vaikka syömään.
Minulla on hyvä hajuaisti, huomasin kiimasi yksipäivä selvästi. Olisi tehnyt vain mieli kaapata sinut mukaani ja menna panemaan jonnekin komeroon.
Miksei menty? Mulla todellakin oli kiimainen olo koko päivän ja olotila kesti kauan eikä mitään helpotusta saanut.. En vielä niin kiimainen ole ollutkaan..
Minulla kesti niin vähän aikaa, että ehti jo loppua.
Voi voi, ne Juhat kun on semmosia..
Puhuu paskaa pillun toivossa ja typerät akat luulee että se on rakkautta!:D
On se Juha niin mussukka. Niiii!
Teit asian helpoksi. Et ole se tosimies, joksi sinua luulin.
Eikö teillä aikuisilla ole muuta tekemistä kuin kirjoitella täällä höpöjä. Ihan oikeesti.