RolloPoppissa ei ole ketään, todella autiota :(
RolloPOP Fiasko
ArtjaPet
271772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Mutta iltahan on vasta nuori .
;facepalm ei saatana tätä porukkaa :SSSS
Hävetti olla rovaniemeläinen.
Musiikki alta arvostelukyvyn.
Säälitti kauheasti musiikintekijät.
Hyi, hyi tytöt ja pojat.
Mikä taho näiden fiaskolaisten esiintymisen maksaa? Pääsylipputulot VEROMARKAT?
Musiikinope repii tukkaansa. Ovatko ne sieltä kauko-Venäjältä? Naamat ainakin
sellaisia.
Siis oliko maan alla joku oma paikka missä jengi, mut paikalla ei ollu kyllä juuri mitään. Toisaalta olipa helppo liikkua kun ei ollut tungosta kuten simessä ja iskelmässä.
Joko tää on konkassa ?
Jestas sentään, jos ne ovat sieltä vaikka Tsetseniasta tai Dagestanista. Pitää ilmoittaa
Portaankorvalle Hesaan. Tiedoksi sitten Lakkalalle sekä Supolle.
Senverran rajua menoa. Täyttää rikoksen tunnusmerkit.
Olisin veromarkoillani suonut jotain kaunista musiikkia enkä kundien pentujen
ilveilyä. Tänään en mene.
Miksei kukaan kertonut että paikalla oli niin vähän väkeä ? En olisi todellakaan ostanut lippua tuollaiseen tapahtumaan jos olisin tiennyt että muutama hassu sata ihmistä
Suottahan sinne oli mennä lippua maksamaan , kun se
järjetön meteli kuului ympäri kaupunkia Rinteelle ja
Korkalovaaraan asti .
Järkyttävä meteli, naapuritaloihin häiriö !
Musiikki soi lujaa, mutta missä kuuntelijat ? Lähitaloissa ainoat jotka JOUTUIVAT pakosta kuuntelemaan
Pyöräilin keskustassa ja huomasin, että ei rollotus-poppi paljon väkeä kerännyt, kun kaikki baarien terassit oli täynnä ja muutenkin väkeä liikkeellä paljon muualla kuin keskuskentällä. Vesilläkin näkyi porukkaa. Itsekin tuumin pitkään, että lähdenkö. No, en sitten mennyt ja en varmaan mitään menettänyt - rahaa säästyi.
Ovatko nämä vankia ja vankilaa kirkujat linnakundien perillisiä?
Joskus sisällä, joskus ulkona. Miten milloinkin.
Musiikki oli sairasta ja rikollista.
Aina jos ÄMMÄ on kyseesä niin Suvaitsee paskaa ja KAIKKIEN Pitää heitä kuulla,halusit tai ei ! Tautiset jotka on Matujen mieleen..........paskasakkia
Ensi vuonna Ounasjoen paviljongille.
Teema uusi ja raikas. Loukkaavat sanoitukset pois.
3-4 tuntia.
Kuvistakin näkee ettei väkeä paljoa ollut paikalla. Noloa järjestäjälle ja esiintyjille.
Ne oli nämä festarit sit kesän floppaus
Ääni oli aivan liian kovalla, mittasin useaan otteesee puhelimellani yli 80desipeliä lavan edessä, kuka korvaa näiden parin sadan paikalla olleen ihmisen kuulovauriot?
Minkä takia ne kuulovauriot pitäisi korvata? Kuka korvaa paleltumavammat jos seisoo pakkasessa alasti? Tai palovammat jos lykkää kätensä nuotioon?
Aina ollaan käsi ojossa!
Eikö kokemus ole opettanut, että aina keikoille korvatulpat mukaan
Suvakit ollu täällä vauhdissa
Täysi paska koko RolloPop. Paskat esiintyjät jos niitä voi edes siksi kutsua.
Onneksi tuo loppuu tähän yhteen kertaan. Kukaan ei halua että jatkuukaan ikinä.
Sekakäyttäjät pääsivät lavalle puhumaan kappaleitaan läpi, lauluäänestä ei ollut tietoakaan.
ja osa rääkkyi sanoitukset läpi
RolloPop oli hieno tapahtuma. Mahtava sää ja hyviä esiintyjiä. Ei tarvinnut jonottaa ruokaa eikä juomaa, todella siistit bajamajat jne. Väkeä olisi toki mahtunut enemmänkin, mutta ei kaikkiin tapahtumiin riitä porukkaa näin pienellä paikkakunnalla. SimeRock on myös hyvä tapahtuma, jos sää suosii. Nyt ei valitettavasti suosinut - jonoja joka paikkaan, vessat hirveässä kunnossa, kylmää, märkääja pimeää. Joo -ihan vapaaehtoisesti sinne menin ja olin asianmukaisesti varustautunut sadetakilla, kumppareilla ja lämpimillä vaatteilla, mutta kyllä se vaan tuo jatkuva sade latistaa tunnelman. Kaikki uudet tapahtumat on kuitenkin tervetulleita :)
RolloPop oli hieno tapahtuma. Mahtava sää ja hyviä esiintyjiä. Ei tarvinnut jonottaa ruokaa eikä juomaa, todella siistit bajamajat jne. Väkeä olisi toki mahtunut enemmänkin, mutta ei kaikkiin tapahtumiin riitä porukkaa näin pienellä paikkakunnalla. SimeRock on myös hyvä tapahtuma, jos sää suosii. Nyt ei valitettavasti suosinut - jonoja joka paikkaan, vessat hirveässä kunnossa, kylmää, märkääja pimeää. Joo -ihan vapaaehtoisesti sinne menin ja olin asianmukaisesti varustautunut sadetakilla, kumppareilla ja lämpimillä vaatteilla, mutta kyllä se vaan tuo jatkuva sade latistaa tunnelman. Kaikki uudet tapahtumat on kuitenkin tervetulleita :)
RolloPop oli tosi kiva tapahtuma ja mikäli sitä jatketaan se
tulee varmasti ottamaan paikkansa tapahtumana keskeltä kaupunkia .
Hieman herätti ihmetystä samaan aikaan kävelykadulla järjestetty
kaljajuhla . Ei kai tässä vain ole takana se kaiken myrkyttävä
kateus .
Ei ollut kiva juttu ollenkaan. Olivatko nämä möykkääjät linnakundeja tai niiden lapsia? Heille ilmeisesti hyvinkin tuttuja asioita. Miten vankilalauluja jaksaa
laulaa viikosta toiseen, jos ei jo äidinmaitoa imeässä ole kuullut äidin ja isin
renkutuksia. Lapsiparat eivät saaneet perinnöksi muuta kuin vankilasanaston.
Illalla makkarasoppaa äidin työpaikalta ja sitten koneen äärelle viimeisiin tie-
dostoihin.
VOI, VOI MARTTI, Jukka, Elsa yms.