Ibanez JEM77P

Mikkodddd

Onko jollain kyseinen kitara? Indonesiassa tehty ilmeisesti, aikaisemmin tehtiin ainakin Japanissa ja kai vieläkin, ovat noin 1000€ kalliimpia, onko mitä eroja?

Osaako joku sanoa onko hintansa väärti peli vai maksaako toi Vai:n nimi siinä: Tämä kitara:

https://www.thomann.de/gb/ibanez_jem77p_bfp.htm

6

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jemijemenistä

      Enpä ole kokeillut, mutta kyllä tuon hintaisen pitäs olla jo ihan kelpo peli.

      Neuvoisin sinua laittamaan ostoilmoituksen muusikoiden.nettiin, koska tuolla rahalla saat sen tonnin kalliimman käytettynä. Jemejä näkee aina silloin tällöin myynnissä.

      https://muusikoiden.net/tori/?category=8

    • sTeverAyvAughn

      Vain valkeana japsina. Ainoo härö veivin nopeesti kuluva muovipusla ja surkeet jouset. Nää kun laittelelin pajalla kuntoon, niin muitta murehia ei oo ollu.

      Vinkki: jollet enempiä tiedä, niin etti helpompaa säädettävää. Meinaan käy niin, et jää keppi laittelematta soittokuntoon noil osaamisil.

    • ibaneesi_m

      Ei noita ole aikaisemmin tehty Japanissa, tuo on sitä edullisempaa mallia mutta ihan hyvä tuokin.

      Ai, että sen kalliimman JEMin saa käytettynä tuon hinnalla :D, tähän on pakko todeta että ei todellakaan saa ja ainakaan Suomesta ei saa.

      Muusikoiden.netin torilla on tasan yksi kalliimpi malli myynnissä ja sekin on pyyntinä 2000 euroa (uusi JEM on siinä 2600 euron paikkeilla Levytukussa).

      En usko, että kovinkaan moni suostuu myymään Suomessa kallimpaa JEMiään n. 1300 euron hintaan.

      Niin ja kannattaako tuota ostaa on hyvä kysymys, kannattaa ainakin miettiä sitä, että samalla rahalla saa jonkin muun Ibanezin malliston hyvän sähkiksen, joita löytyy mm. http://www.levytukku.fi/ibanez_prestige?p=1

      • samkuinyllä

        Unohtu mainita että siis ne kalliimmat tehdään Japanissa JEM malliston skitoissa.


      • jemijemenistä

        Kyllähän Jemejä saa käytettynä maailmalta alle puolentoista tontun.

        http://www.ebay.com/itm/BEAUTIFUL-IBANEZ-JEM-7-VWH-HARD-CASE-DiMARZIO-STRAP-TREMOLO-ARM-7VWH-/331926392009?hash=item4d485accc9:g:DHcAAOSwzchXRWdz

        http://www.ebay.com/itm/Ibanez-JEM7V-WH-Steve-Vai-Signature-/322114583198?hash=item4aff867a9e:g:6qMAAOSwIgNXlVPP

        Tuo siis uutena näyttäs olevan 2699 levytukussa.


      • jmnsfhoasf

        No, yleensä ne on noita halvemman pään vehkeitä, toki maailmalta voi saada myös Japanin vehkeitä mutta Suomesta tuskinpa löytää alle 1,5 K hinnalla Japanissa tehtyjä JEMejä.

        Jos haluaa ostaa sitten ulkomailta ja ottaa riskiä "aidosta" niin toki näin voi tehä, noissa linkeissä olevista useampi alle 1,5 K oli muualla kuin Japanissa tehtyjä.

        Toki niitä jostain maailmalta siis voi saada, kunto sitten voi olla yllätys kun kotiin asti tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      112
      7267
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      37
      4255
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3752
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      400
      1980
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1467
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1458
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      68
      1438
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      178
      1116
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1098
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1030
    Aihe