että pitiki sen möllärin se lohikisa voittaa! Nyt saa taas moni katella sen kulkupelin takaluukusta sitä voittokallaa ja vieressä makkaavaa perämoottoria. Onneksi kelit kylmenee ja kala ei niin hoppua mätäne ja ehtii käyä kaikki syrjäkyläkki näyttämässä. Tuli vielä se voittokala onkela eikä verkolla niikö viimeksi. Seki on hyvä asia. Pitihän se tietenki jonku voittaakki mutta, että ?????
Mieleni niin pahoitin,
Ettäpitiki
14596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
matti hienosta saavutuksesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hieno homma, älä välitä nuista kusipääkommenteista.
nuoleskelija
Tällä keskustelulle voi laittaa pisteen,Matti sai suurimman kalan ja voitti hän oli paras,ja piste.....
Nostaahan se ison miehen egoa iso saalis ja iso perämoottori.
pitkä paska.
Mikä paras, jos kerta tuurilla sai, ihanki vahinkossa.
Käyttikhään verkkoa? Muistama sen viime voiton!
Ko pellaa sutkia niin aina luullahaan. Niihä se on.
Onko retusoimattomia kuvia siitä voittosaalista?
helppo homma. hakkee ison voittolohen Tenosta, pannee vesisaahviin ja ajjaa hopusti muonioon ja sannoo "joo tuosta tullin kohalta viime yönä ongin"
Nysseon luoteislapissaki!
Jokohan kunnan ykköshanke toteutuu?
Kose nyt luopuu kaikesta politikoinnista ensi keväänä, niin on aikaa hankkia tuohta ja ostaa rämäyttää joltaki "ystävältä" oikea rantatontti ja ikioma venevalkama. Ei tarvi hiostaa enää "hyvillä" päätöstenajotaijoilla köyhyyttämäänsä Muonion kuntaa hälle ja "kaverille" venevalkaman ostosta.