Karvat tulee läpi

Trekker

Ostin pyöräilytrikoot ja kysyn sellaista, kärsiikö kukaan muu siitä, että karvat tulee läpi kankaasta? Ei tapahdu heti, mutta jonkin ajan kuluttua liikkeelle lähdöstä ja saattaa jäädä kiinni johonkin väliin, mikä välillä nipistää.

Ootteko ajelleet karvat pois vai joku muu kikka?

7

266

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuhelickäs

      Liian lyhyet tulee läpi, anna kasvaa pidemmäksi. Tai tietty voi ajaa kokonaan poiskin.

      • So...what

        Kyllä ne tulee ohuemmista läpi vaikka olisi kasvattanut vuosikymmeniä. Eli vaihtoehdot on paksummat/tiiviimmät trikoot, karvojen jatkuva ajelu tai ei anna häiritä.


    • Tästä aiheesta löytyy yksi fillarifoorumin historian värikäimmistä keskusteluista. Lopputulemana koko lailla nuo edellämainitut vaihtoehdot.

    • sikaflexx

      laita sikaflexxiä karvoihin revi karvat poist sikaflexin mukana

    • berbersson

      Posliiniksi vaan berberssoni

    • viidakon_sanonta

      Mihin niitä trikoita tuossa tarvitaan?

    • Totu_siihen

      Kannattaa vain tottua siihen, että trikoo ei pidä kaikkea sisällään. Karvat saa sinne takaisin ihan vähän nostamalla kangasta ajoittain.

      Britannian pyöräilyliitto on antanut jäsenilleen ohjeen olla sheivaamatta intiimialueita. Tutkimuksissa on selvinnyt, että karvoituksella on merkittävä suojaava vaikutus. Saatiin ajoista pois merkittäviä lukuja, kun kuskit eivät "turhaan" kärsineet satulaan nousemisesta.
      http://www.iltasanomat.fi/muutlajit/art-2000001241470.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      96
      1234
    2. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      101
      990
    3. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      61
      837
    4. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      821
    5. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      817
    6. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      126
      780
    7. Junaonnettomuus

      Kuka jäi junan alle?
      Haapajärvi
      3
      738
    8. mitä olet valehdellut

      kaivatullesi? kerro rehellisesti totuus
      Ikävä
      60
      606
    9. Naisen kimppuun lenkkipolulla

      Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant
      Kajaani
      41
      518
    10. Ei ole siitä kiinni

      Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa
      Ikävä
      33
      506
    Aihe