SE tehty muttei jatkopaikkaa, miksi?

MaxRenn

Niin, Jenna Laukkanen pudotettiin jatkosta vaikka teki SE:n Riossa,
mutta nyt olisi hyvä tietää että kuinka paljon hän hävisi senteissä mitattuna eli paljonko 0.33 sekuntia on etäisyyksissä verrattuna välieriin selvinneisiin?
Juha Miedon tappio Lake Placidin hiihdossa Tomas Wassbergille oli yksi sadasosa, vastasi senteissä yhtä tulitikkua, mikä oli tilanne Jennan suhteen?

4

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dopingryssä

      Laukkasta ei pudotettu mistään ui vaan liian hitaasti eli putosi ihan itse.

    • matchshow

      Tulitikun mitta joo, se on se Mieto-legenda, mutta kukaan ei ole kertonut oliko kyse tikun pituus- vai leveyssuunnasta. Jennan kohdalla tulitikkuvertaus hieman kusee, koska kastuneesta tulitikusta ei ole mitään iloa. Kuten ei tuosta SE-tuloksestakaan, kun ei se mihinkään riittänyt.

    • hianoo

      Hieno uinti joka tapauksessa Jennalta. Teki SE:n eli ui paremmin kuin koskaan aiemmin se ettei se riitä jatkoon ei tässä yhteydessä tunnu miltään. Vertaa niihin jotka eivät edes pysty kauden parhaimpaansa vaikka ovat sitä varten muka harjoitelleet.
      Mieti vaikka painonnostoa jossa SE ei riitä lähellekään kärkeä, puuttuu tollaset 80 kg mistään mitalista, lähde ny niistä asetelmista hakeen hyvää tulosta.

    • lästieikulje

      Tässä syy. Se SE on niin vitun huono kansainvälisessä kontekstissa. Suomalaiset urheilijat ovat läskejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      67
      4557
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3228
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2648
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2563
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      198
      1931
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      396
      1554
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1428
    Aihe