Otsan epätasainen iho

hjälpmig

Otsan iho on siis pientä näppyä täynnä joka näkyy rumasti esim. luonnonvalossa ulkona ollessa. Ihotyyppini on kai pintakuiva sekaiho ja tällä hetkellä käytössä Dermosilin ihonhoitotuotteet. Pieniä finnejä esiintyy usein muuallakin ihossa ja huokoset ovat aika näkyvät nenässä sekä otsassa.
Tiedän että otsan näpyt ovat joskus merkki niukasta vedenjuonnista tai liian rasvaisesta/suolaisesta ruokavaliosta, mutta minulla näitä ongelmia ei ole.
Olisiko kellään siis mitään hyvää hoitokeinoa näiden pikkunäppyjen taltuttamiseen?

1

1886

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väärätvoiteet

      Johtuu myös vääränlaisista ihonhoidonrutiineista ja voiteista, jos iho kupruilee jatkuvasti. Käytät ehkä liian tuhtia voidetta tai liikaa kerralla. Kokeilemalla löytyy se paras yhdistelmä puhdistusaineiden ja kosteutusvoiteiden suhteen, tai käväise kosmetologilla, niin kuulet mikä sun ihotyyppi oikeasti on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe