Mitä tämä Kojonkoski on saanut aikaseksi? ei yhtään mitään.
Huippu_urheilun Johtaja?
7
173
Vastaukset
- swixsix
Kyllä hän on saanut aikaiseksi sen, että ei tule menestystä ja kun kuunteli ns. rahanjakoa Kojonkoski avasi kaiken. Mäkihyppy ja hiihto tulee saamaan jättipotin rahan jaossa. Nyt on kaikki kaverit palkittu "urheilijat" ja sitten mennään, mutta lajiliittojen kassat ovatkin nyt tyhjät. Kiitos huippu-urheilun johtajien.
- GGGGGGGGGGGGGGGGG
Turha johtaja. Piti saada hänellekin joku homma. Rahaa riittää tuollaisten turhanpäiväisyyksien elättämiseen. Menisi töihin. Ei ymmärrä edes hävetä.
Äskenkin teki taas itsensä naurettavaksi TV:ssä puhuen jotain "syvällistä." - rionkingi
Kuten Matti Nykänenkin sanoi Norjan tvn:n haastattelussa "Mika Kojonkoski on persereikä"
- Hhhhhh_hhhh
En tosiaan ymmärrä mikä tämä Kojonkosken tehtävä ja rooli oikein on?
- Rahastajillehetikenkää
Kojonkoskelle voisi antaa kenkää jo nyt heti Riossa.Tulkoon pois ihan omia reittejä eikä ainakaan samalla koneella urheilijoiden kanssa.Samoin voisi antaa kenkää myös sille Olympiakomitean puheenjohtajalle Risto Niemiselle.Hän on myös aivan samanlainen turhake kuten Kojonkoskikin on!
Jonkunlaiseen vastuuseen pitäisi asettaa myös ne henkilöt jotka ovat nämä kaksi turhaketta valinneet virkoihinsa! - Heheheheheheee
En tiedä sopiiko urheiluun, mutta yleensä urheiluun liittyy kielletyt aineet ja korruptio, tietenkin olemme murheissamme kun emme pääse nauttimaan niistä ja matkustus avartaa.:-)) Näitä uutisia on ollut lehdissä ja en jaksa uskoa, että Suomis olisi ainoa rehellinen maa maailmassa.
- efgsdg
Nolla-Kojo ulos! Passi pois ja munat valtiolle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.278763