Onkohan jäätanssin maajoukkue jo nimetty? Eikös meillä pitäis periaatteessa olla nyt kolme paria taas...
jäätanssin maajoukkue
9
223
Vastaukset
- nämäainain
Törn-Partanen on nimetty maajoukkueeseen ja Karmi-Lindholm haastajaksi
- Outoaon
Kummallista vaan, että maajoukkueen leirikuvissa siellä on kolmaskin pari. Parilla ei ole vielä mitään näyttöä.
- SkateKate
Juulia Turkkila ja Matthias Versluis ovat juuri siirtyneet yksinluistelusta jäätanssiin, joten meriittejä ei voi vielä ollakaan
- Outoaon2
No miksi he sitten ovat maajoukkueleirillä??
- SkateKate
Miksi eivät saisi olla? Jostakinhan se uusi ura on aloitettava, ja todennäköisesti heillä on jo mahdollisuus kokeilla kansainvälistä kisatunnelmaa Finlnadia Trophyssa.
- Outoaon3
Maajoukkue pitäisi olla kaiketi maajoukkueluistelijoille, ei aloittelijoille. Toivottavasti eivät osallistu Finlandiaan, koska ovat vielä aivan raakileita parina.
- Avarakatseisuutta
Outoaon3 kirjoitti:
Maajoukkue pitäisi olla kaiketi maajoukkueluistelijoille, ei aloittelijoille. Toivottavasti eivät osallistu Finlandiaan, koska ovat vielä aivan raakileita parina.
Asiaa pls , kyseinen mj-leiri oli tarkoitettu ohjelmien katsausta varten. Samalla tuomarit katsastivat 2 ei mj:seen kuuluvien parien kummatkin ohjelmat.Tuomarit arvioivat kaikkien tason ja ohjelmien sisällön, kaikki saivat tuomareitten hyväksynnän. Ohjelmat katsastettiin Vierulla, koska olisi kallista järjestää jt tuomarikatselmus vain 1 jäätanssiparille. Ei Korearyhmäläiset kustantavat itse kulut kuulutko mj;seen tai et.
Akaisempina vuosina kaikki uudet jäätanssijat ovat aina kisanneet FInlandia Trophyssa Cecilia Törnkin parin kuukauden jt harjoittelun Jälkeen. Max tuli muokkareista ja muut nykyiset ja jo lopettaneet jäätanssijat olivat kaikki entisiä yksinluistelijjoita. Pääasiahan on, että Suomi saa lajiin uusia pareja, jotta mielenkiinto lajiin pysyy ! Asiassa ei ole mitään outoa... - Outoaon4
Maajoukkueessa on liiton määritelmän mukaan Suomen parhaimmisto. Onko entinen yksinluistelija parin kuukauden treenin jälkeen maajoukkuetason jäätanssija ilman minkäänlaista kisanäyttöä? No ei ole. Eikä niitä onneksi valittu Finlandiaan joten joku järki oli valinnoissa. Seurat järjestää ohjelmakatsastuksia omille luistelijoilleen niinkun HL järjestää muille jäätanssipareilleen joten sen pitäisi kelvata aloittelijoille. Parasta onnea kaikille ja näyttöjä odotellessa.
- Noillaeinäilläon
Haasatajat eivät kuulu maajoukkueeseen eikä siten Suomen parhaimmistoon ja Finlandia Trophyn tulos varmisti asian ! Kuudes Finlandia Trophy ja vähän yli 100 p ! Vaihtavatkohan taas valmentajaa ja maata, takapakkia tullut paljon. Team Cessiville lunasti MM-paikkansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site906076Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto534461SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1042642SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352439Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492158Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val71505