Pakko lainata

SamuelVäsy

"http://m.iltalehti.fi/terveys/201608180114118_tr.shtml

Lainaa:
Väsymys voi johtua monesta syystä, mutta ruokavalio, liikunta ja uni ovat kolme suurta vaikuttajaa. Oletko sinä selättänyt väsymyksen korjaamalla jonkun näistä terveyden osa-alueista?


Eiköhän mennä kertomaan terveellisestä ruokavaliosta kaikelle kansalle! Jos tarpeeksi tulee kokemuksia väsymyksen katoamisesta VHH:lla, eiköhän siitä edes mainita jotakin sitten lehtijutussa.

Olisi hienoa, jos ihmiset saisivat laajemmin asiallista tietoa karppauksesta. Että se on ihan oikea vaihtoehto eikä outoa huuhaata. Että se on luonnollinen ruokavalio ja pitää terveenä, eikä vaarallista ja kauhisteltavaa. Että mahakivut ja -vaivat ja väsymys eivät kuulu normaaliin elämään! Että sitä ruisleipää ei olekaan joka kansalaisen pakko tuutata itsensä täyteen...

3

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TriLeikkilä

      Kyllä rasvapapat ovat todellakin aina kauhean väsyneen näköisiä ja naama norsunvitulla.

    • minun_mielipide---

      VHH:ta ei mainita missään muunkaan yhteydessä, koska se on kirosana kuten myös tämän foorumin häiriköille.
      Yleinen käsitys on ollut karppaajien kohdalla, että VHH poistaa väsymyksen.
      Monet vaimot nimenomaan on kertonut, kuinka heidän mies on painunut suoraan sohvalle töistä päästyään. Ruokavalion muutoksen jälkeen näin ei kuulemma heidän mukaansa ole tapahtunut.
      Jos omaa facebook tilin niin voi avata kyselyn mitä karppaavat naiset asiasta ajattelee? Tässä muutama kohta, joihin voi kirjoittaa.
      Karppaus info, Optimal diet, Vähähiilihydraattinen ruokavalio, Luonnonmukainen elämä, Paleo Suomi ja LCHF-Suomi.
      Sitten on vielä lisäksi joukko muita ryhmiä.Atkinsin dieetti, Ketokarppaus, Kasvispainotteinen,Kivikautinen ruokavalio, Kwasniewski:, LCHF, Michel Montignacin ruokavalio, Pätkäpaasto, warrior yms., Schwarzbein, Zone
      Tällä Suomi foorumilla on korallinen pahan puoleisia räksyttäjiä, kun noilla palstoilla on tuhansia jäseniä, Suurin osa karppaajista ei edes viitsi kirjoitella.

    • lautasmalliL

      heti kun vetää oman mittavan kokemuksen esiin ja kertoo että VHH- on huuhaata , saa kuraa niskaan ja luokitellaan oitis häiriköksi ? Miksi ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      15
      2121
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1445
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1419
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1255
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1251
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      387
      1096
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1037
    8. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      1036
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1026
    10. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      1011
    Aihe