oraan. Siis jos jollakulla on joku fyysinen sairaus, jonka ennuste on erittäin heikko niin kyllä lääkäri sen suoraan sanoo ennemmin tai myöhemmin eikä valehtele kuten lanttutohtorit valehtelevat HC-AT-miehelle pitääkseen tämän hengissä kärvistelemässä.
Kyllä psykiatrin pitäisi pystyä sanomaan suoraan potilalleen jos tämä on liian ruma koskaan naista saamaan ja sen jälkeen pitäisi alkaa keskustella eri itsemurhavaihtoehdoista ja antaa henkistä tukea tuohon ratkaisuun. Eikös lääkärien tehtävä ole lievittää potilaidensa kärsimystä, ei lisätä ja/tai pitkittää niitä?
Ammattietiikan vastaista mielestäni tuollainen jo ennestään kärsivälle ihmiselle valehtelu ja turhan toivon tuputtaminen.
Kyllä psykiatrin pitäisi pystyä sanomaan suoraan potilalleen jos tämä on liian ruma koskaan naista saamaan ja sen jälkeen pitäisi alkaa keskustella eri itsemurhavaihtoehdoista ja antaa henkistä tukea tuohon ratkaisuun. Eikös lääkärien tehtävä ole lievittää potilaidensa kärsimystä, ei lisätä ja/tai pitkittää niitä?
Ammattietiikan vastaista mielestäni tuollainen jo ennestään kärsivälle ihmiselle valehtelu ja turhan toivon tuputtaminen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Varmaan siksi, koska naisettomuus ei ole mikään sairaus. Lukemattomat miehet ovat eläneet ties kuinka vanhoiksi poikamiehinä. Toiseksi ennuste, että ei koskaaan löydä partneria, on turhaa kristallipalloharhaa, joka ei perustu mihinkään. Ulkonäölläkin on merkitystä lähinnä nuorena. Rumasti sanoen riittävän vanhoina kaikki ovat niin rumia, ettet sinä joukosta erotu.
Alempitasoisuus on sairaus tai kehitysvamma, mies joka ei ole kelvollinen maailman tärkeimpään ja luonnollisimpaan asiaan eli seksuaalisiin suhteisiin yhdenkään naisen kanssa ei ole normaali vaan kehitysvammainen.
Ennuste, ettei mies löydä koskaan partneria perustuu käytännön tapahtumien perusteella tehtyyn todennäköisyysennusteeseen. Mitä useampaa naista mies on yrittänyt onnistumatta ja mitä vanhempi mies on, niin sitä suurempi todennäköisyys on sille, ettei hän sitä partneria koskaan löydä ja se todennäköisyys kasvaa joka ikinen kerta kun mies ottaa taas uudet pakit ja kun ikää tulee päivä taas lisää.
Toisin ilmaistuna em. tapahtumat miehen elämässä kertovat siitä, että hänessä ei ole yhtään naisia viehättävää piirrettä, mitä useammalta naiselta hakee tuolle todisteet eli yrittää ja saa pakit, sitä vahvemmat perustelut ovat sen paikkaansapitävyydelle.
Esim. 18v jannusta ei vielä varmuudella voi sanoa saako hän naista vai ei jos ei ole sellaista koskaan yrittänyt(paitsi jokainen realisti voi kyllä ennustaa sen hänen naamastaan), mutta se samainen jannu 10 vuoden ja satojen pakkien sekä alentuneen tai menetetyn mielenterveyden sekä itsetunnon jälkeen voidaan erittäin suurella todennäköisyydellä todeta naisille koskaan kelpaamattomaksi.
Vanha totaalikokematon ruma mies ei saa edes vanhaa rumaa naista koska sellainenkin saa vanhan ruman ja kokeneen miehen, eikä se muutenkaan HC-AT miestä taida hirveästi lohduttaa että ehkä saa jonkun kurttuisen mummon kun 50 vuotta kärvistelee yksinäisyydessä ja viettää nuoruuden parhaat panovuotensa pakkoselibaatissa sekä kamppailee mielenterveytensä säilyttämisen kanssa päivästä päivään.
Jos joku on kristallipalloharhaa niin se, että mies joka ei nuorena kelvannut naisille kelpaisi vanhana ja totaalikokemattomana.
Ja pakkien ottaminen ei ole mitään ilmaista hupia se on sama asia kuin pelaisit uhkapeliä kovilla panoksilla, ennemmin tai myöhemmin rahasi loppuvat ja pakkien tapauksessa loppuu psykologinen pääoma eikä sitä saa pankista lainaksi lisää
*Ja pakkien ottaminen ei ole mitään ilmaista hupia se on sama asia kuin pelaisit uhkapeliä kovilla panoksilla, ennemmin tai myöhemmin rahasi loppuvat ja pakkien tapauksessa loppuu psykologinen pääoma eikä sitä saa pankista lainaksi lisää *
Tää on helv hyvin sanottu! Mä olen ajatellut itsekin asian jotenkin noin, siis käsitteellisesti, en ole vain osanut pukea sitä sanoiksi noin hyvin. Pakkeja ei voi ottaa vastaa rajaton määrä ilman että mielenterveys lopulta kärsii tai jopa romahtaa. Tätähän naiset ei voi ymmärtää kun yhteen putkeen monisatapakitettuja naisia ei yksinkertaisesti ole olemassa.
Noinhan se menee, ihan samalla tavalla kuin uhkapelatessa rahalla talous kärsi tai jopa romahtaa.
"Alempitasoisuus on sairaus tai kehitysvamma, mies joka ei ole kelvollinen maailman tärkeimpään ja luonnollisimpaan asiaan eli seksuaalisiin suhteisiin yhdenkään naisen kanssa ei ole normaali vaan kehitysvammainen."
No ei. Aina on ollut merkittävä määrä miehiä, jotka eivät ole tuottaneet jälkeläisiä. Lisäksi luonnolla ei ole mitään tahtoa tai tietoisuutta, joten sieltä on turha hakea normatiivisia elämisen malleja (mikä olisi nk. naturalistinen virhepäätelmä).
No kyllä. Ei ole ollut mitään"merkittävää määrää" ja vaikka olisikin niin se on silti sairaus. Luonnolla ei ole tahtoa, mutta luonto on luonut ihmisille tietyt tahdot ja tarpeet joista sukupuolivietti voimakkain.
Kyllä on ollut merkittävä määrä. Sukupuoliviettiä ei tarvitse kokea minään rasitteena, ja vaikka jostain syystä kokisi, aina voi lohduttautua sillä, että se vähenee iän myötä. Luonnossa ihmiset eivät elänee kuin kolmi-nelikymppisiksi, eli ilmeisesti vanhaksi eläminenkin on "luonnonvastaista".
mä olen pitänyt psykiatreja puoskareina ja uskovaisiin hihhuleihin verrattavissa olevia vastenmielisinä mäntteinä jo vuosikausia. Ne on kaikki jotenkin samasta muotista, sellaisia outoja kaiffareita jotka ilmeisesti ovat kicksien takia hakeutuneet alalle, tai sitten peittääkseen omat mt-ongelmat, siellä tiskin toisella puolella kun on hyvä olla turvassa ja nostaa itsensä toisen yläpuolelle, monethan nauttii siitä suunnattomasti.
Ne antais yliannostuksen penatabarbituraatteja kärsiville jos ne todella haluaisivat auttaa, nyt ne lähinnä vain ripottaa suolaa sellaiseen avoimeen haavaan joka ei ikinä parane kuitenkaan
Psykiatria ei olekaan oikeaa lääketiedettä.Jättäis koko touhun mielummin vaikka neurologeille. Ovat keksineet ihmisille vaan hirveen määrän luulosairauksia, ja myrkyttävät ihmisiä kauheella moskalla, jota myös lääkkeeksikin kutsutaan, koska siitähän niille maksetaan. Masentuuhan sitä tällaisessa maailmassa väkisinkin joka toinen ihminen, jos ei ole syntynyt Kimi Räikköseksi tai Teemu Selänteeksi. Ei ole merkki terveestä mielestä, että on syvästi mukana sairaassa maailmassa. Näin sano se intialainen ihmemies Khrisnamurti tai jotain sinne päin.
MAT:n pitäisi lyödä itsensä läpi, jotta saataisi siitä myöhempiä sovelluksia.
Se vaan taitaisi tietää melkoista mullistusta yhteiskunnasta, jos valtaosalle miehiä selviäisi, että peli on täysin sovittu heitä vastaan.
Koska toivo voi olla paras saatavilla oleva hoito vaikka kuinka pienillä prosenteilla mentäisiin. Lääkärin tehtävä on pyrkiä parantamaan potilaan elämänlaatua tai vaikuttamaan sairauteen. Rehellisyyskään ei voi olla käypän hoidon esteenä.
Se mitä haluamme ja se mitä tarvitsemme on usein kaksi eri asiaa.
Miten se parantaa elämänlaatua, että psykiatri valehtelee etteikö naisettomuus johdu rumuudesta? Psykiatrilla vuosia juosseet HC-AT-miehet tälläkin palstalla ovat kertoneet sen vain huonontaneen heidän elämänlaatua entisestään.
HC-ATM haluaa ja tarvitsee naisen ja seksiä eli kyllä ne ovat tuossa tapauksessa täysin sama asia.
HC-AT-miehen elämänlaatu paranee lopettamalla sen elämän.
Kova tuomio!
Mitäs ne sinulle sanoi?