Oliko YLE:n selostelijoilla lääkitykset kohdillaan

Ylenannatyök

Mikä tauti Niki Juuselalla ja Jari Porttilalla on, kun mielipuolen lailla karjumalla selostelevat noita juoksulajeja? Entäpä nämä haastattelijanaiset? Toinen, se niistä paksumpi, kyseli miltä tunti kävelijä Akusta, kun joutui kivun takia lopettamaan kävelynsä. Saaatanan akka, olisi itse yrittänyt itse kävellä siinä 30 asteen helteessä edes sata metriä, jos olisi pystynyt. Olisi saattaaneet ne liiat läksit sulaa edes muutaman kilon, sellaista se kävely on. Lisäksi tuo ämmä ei uskonut kerralla Akun kerrottua, että oli mahottoman kipeä lonkka, niin vielä pariin kertaan piti asia vielä varmistaa. Mitä idioottimaisuutta, mutta kyseessähän on veronmaksajien ylläpitämä YLE, joten kaikenlaisesta paskasta sitä kansalaiset maksavat!

1

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niknok

      Nikin hirveä älämölö jostain urheilijasta ja ääretön hehkutus. Ymmärtäis jos ois suomalainen urheilija jota elämöi. Rasittavaa hypetystä toi kenttälajien selostus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      79
      3070
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1271
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1157
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      829
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      783
    Aihe