joka rintamalla Ruotsi-Suomi Maaottelussa.Heja Sweden !!!!
Ruotsille tulee pataa
Kaarle-Kusi
151309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Niin. Suomen huikea olympiamenestys antoikin sille jo osviittaa.
Kuinkahan moni viitsii vaivautua katsomaan maaottelua kaiken tän mitalisateen jälkeen. Ei viittis sentään lähteä ostamaan köyttä rautakaupasta.
Maaottelut kuvataan kuten ELiittikisat ettei niissä ole mitään näkemistä. Nätit naiset rajataan naamaan tai selkään kameraan. Ellei muuten voi perseitä piilotella kuvataan yleisöä :D Olympialaisissa oli ihan ok linja. Paitsi pituus hypyssä sen parhaimman hyppääjän perse piilotettiin täysin Spanovicin :/ Siitä pitkä miinus Olympialais annille.
Suomi-Ruotsi maaottelu on tänä vuonna Tampereella Ratinan stadionilla.
Helsingin Olympiastaionilla maaottelut ovat olleet maalaisten varassa, sillä vain harva helsinkiläinen on mennyt sitä katsomaan.
Ehkä nyt huomataan, että onkin parasta järjestää ottelut jo suoraan maalaisten maisemissa.
Voi olla ettei pahemmin Ruotsissa kiinnosta toi maaottelu. Laittavat kakkosluokan urheilijat.. Ei silti voittavat siltikin meidän ''parhaimmiston''.
Aivan oikein....finski-man
Suomi on tunnetusti maailman johtava yleisurheilumaa! Ei ole epäilystäkään siitä, että Ruotsin valtio saa meiltä "pataa".
TAAS kerran sai Ruotsi PATAA! Hyvä kortti, koska voittivat.
Turpaan tuli sekä miehissä että naisissa. Suomen taso on aivan totaalisen PASKA!
Myös keihäässä, Suomen paraatilajissa Suomi sai turpaansa ja PAHASTI.
http://www.iltasanomat.fi/yleisurheilu/art-2000001253868.html
Eiks se ollu joku tyhmä ann kristiine ko laulo et Pata Pata?
tyhmä laulu.
mistä muute sais tähä aikaa illast pilluu?
Eiks sielä Ruottissa käynny nii et joku Pappi otti kätees Pata täys vettä ja kaato sen jonku penikan niskaan.
Sit siitä pennusta tuli niinku joku Brinssi tai Brinssessa.
Se oli juuri se pata, jonka Suomen yu-maajoukkue antoi Ruotsille. Hyvä käyttötarkoitus!
Pata täyteen vettä ja sit kaadetaan Ruotsin-Pennun päähän ja hups - siitä tulee Kristillissiveellinen Kansalainen.
Minkä takia Suomi lahjoitti Ruotsille padan? Eikö muka ole käyttöä kotimaassa esim. maajoukkueleirillä?
Vai eivätkö suomalaiset urheilijat syö enää terveellisiä pataruokia?
Suomalaisten urheilijoiden VELVOLLISUUS on syödä maukkaita ja ravitsevia pataruokia.