Suomensukuisia mitalisteja?

Ilmeisesti ei ole löytynyt ketään mitalistia, joka voisi jotain kautta olla Suomalainen? Kissankummin kaim tms.
Kyllä muuten lööpit hehkutaisi jo,ja hurraata huudettaisiin!
Nyt mene surkeasti kun omat ei pärjää eikä löydy edes suomensukuisia..
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Unkari: 8 kultaa, 3 hopeaa, 4 pronssia

Unkarilaiset, nuo kaukaiset sukulaisemme...

Eiköhän tehdä heistä lähisukulaisia. Sovitaan että he ovat käytännössä suomalaisia.

Eli Suomen mitali saldo Riosta oli: 8 kultaa, 3 hopeaa, 5 pronssia.

Hitto me ollaan hyviä!

Äänestä
  • Suomi liittyä Yhdysvaltoihin yheksi osavaltioksi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eeheheh kirjoitti:

Ilmeisesti ei ole löytynyt ketään mitalistia, joka voisi jotain kautta olla Suomalainen? Kissankummin kaim tms.
Kyllä muuten lööpit hehkutaisi jo,ja hurraata huudettaisiin!
Nyt mene surkeasti kun omat ei pärjää eikä löydy edes suomensukuisia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu