Forssalaiset ovat läpeensä kyllästyneita

Yöuni1

turvapaikanhakioihin ,meluavat ulkona yöt koita siinä lähteä töihin aamulla,metelöinti lakkaa vasta aamulla päivät menee nukkuessa ,eikö tälläisiä apinoita voi asuttaa jonnekkin korpeen,ei ihmisten pidä tälläistä hyväksyä jokaiselle kuuluu rauhallinen asoinympäristö . Ei ihme että heitä vähän koulutettiin olen tosi tyytyväinen että näin meneteltiin.

24

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rauhallinenasunto

      Kyllä jokaisen täytyy saada nukkua yöllä,samoin juopot metelöivät kesäaikaan ulkona nuku siinä sitten ja lähde aamulla töihin,itse en asu kerrostalossamutta kaveri asuu,kesäkuumalla ei voi avata ikkunoita juuri melun takia .Juopot korjataan kyllä putkaan mutta nämä mustat rähinöitsijät saavat tehdä mitä tahansa.

    • Forssantyttö.69

      Forssan tyttö on läpeensä tyytyväinen...!

      • läpi.on.mätä

        Muut ovat vorssan tytön läpeen tyytymättömiä.


    • Palstapölhö

      Vasemmiston entinen puheenjohtaja Suvi-Anne-Siimes pelkää asua lähellä Vokkeja,antaa arvostuksen MV lehdelle joka ensimmäisenä kertoi asiasta että Pitäjän mäkeen avataan pakolaiskeskus,kuntosalilta palaaminen pelottaa.

      • paluu_todellisuuteen

        Ex-vasemmistojohtaja avautuu tunnoistaan vastaanottokeskuksen naapurina – Lehti: "Kuntosalille ja takaisin ei äkkiä enää ollutkaan kiva kävellä"

        "Siimes kertoo kirjoittaa artikkelissaan olleensa tietoinen turvapaikanhakijoiden virrasta, Tornion järjestelykeskuksesta ja tarpeesta perustaa uusia vastaanottokeskuksia. Silti vastaanottokeskuksen perustaminen ja "satojen ja taas satojen" miesten tulemien omaan naapuriin oli yllätys.

        Siimes kritisoi erityisesti asiaan liittynyttä tiedottamista – tai sen puuttumista.

        – Säännöllisestiseuraamistani medioista ei löytynyt asiasta lisätietoja. Niitä ei ollut myöskään viranomaisten verkkosivuilla. Asiasta kerrottiin jotain vain netissä ilmestyvän MV-lehden sivuilla. Siihen jouduin tyytymään, kun muuta ei ollut tarjolla, Siimes kirjoittaa.

        Helsingin Uutiset kertoi kahden eri vastaanottokeskuksen tulosta ja niiden asukkaissa aiheuttamista tunnoista perustamisen jälkeisellä viikolla. Tuolloin haastateltiin muun muassa irakilaista sotilaslentäjää, joka sanoi ymmärtävänsä suomalaisten epäluuloja.

        Pian vastaanottokeskuksen perustamisen jälkeen rakennuksen edustalla alkoi Siimeksen mukaan hiippailla naapurustosta poikkeavia ihmisiä muun muassa kuvaamassa kännyköillä keskuksen toimintaa.

        Tilanne sai Siimekseen varpailleen.

        – Kuntosalilleja takaisin ei äkkiä enää ollutkaan kiva kävellä. Pian aloin säpsähtää aina, kun näin lähikaduillamme poliiseja tai kadunkulmiin oudosti pysäköityjä autoja.

        Siimes kirjoittaa, ettei sinänsä vastustanut vastaanottokeskuksen perustamista, mutta pitää niukkaa tiedottamista edelleen virheenä.

        – Se, että ensimmäiset tiedot vastaanottokeskusten perustamisesta löytyivät useimmiten vastamediasta, oli paitsi vastenmielistä, myös vaarallista. Sen ei saa antaa enää toistua edes erityistilanteissa."

        http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/426144-ex-vasemmistojohtaja-avautuu-tunnoistaan-vastaanottokeskuksen-naapurina-lehti

        http://mvlehti.net/2016/08/24/suvi-anne-siimes-pelkaa-vokin-naapurina-ja-antaa-tunnustusta-mv-lehdelle/

        .


    • Hyväniin

      Eiköhän vain olisi parempi sopeutua. Pakolaiset ovat tulleet jäädäkseen.

      • Isäntämies.Hämeestä

        Rikollisiin laittomiin maahantunkeutujiin ei ole suomalaisen pakko sopeutua eikä alistua. Me panemme hanttiin!


    • TyhmyysKasaantunut

      Jostain syystä mamut aiheuttavat ongelmia vain kaikein maailman junttiloissa kuten Lieksassa ja Forssassa. Sen sijaan isommissa kaupungeissa, joissa mamuja on paljon enemmän, tällaista vastakkainasettelua ei esiinny.

      Johtuisko siitä, että jo vuosikymmeniä se lahjakkaampi osa nuorisosta on seudut jättänyt ja heikkolahjaisempi osa jäänyt paikkakunnalle sukua jatkamaan? Lahjakkaiden kun ei tarvi pelätä pärjäämisensä kanssa toisin kun näiden "herran heikompien".

      • inuniitti

        Malmö ei ole iso kaupunki?


      • efwwefewfwef

        Jaa juurihan se maahanmuutajien jengi taas hakkasi nuoria pk-seudulla kuten viimekesänkin nämä eivät tosin olleet pakolaisia vaan jo luvan maahan jäämiseen saaneita.


    • Palstapölhöävituttaa1

      Ei Forssa ole ainoa kaupunki missä inhotaan näitä turvapaikanhakioita,toivottavasti ensi kunnallisvaaleissa tämä näkyy,suvakit pistävät alahuulen alas kun vaalitulos näkyy hhhe se on suvakkihuorille oikein

    • Unelmoija1

      Ainakin se olisi ihanteena.

    • ihana_unelma

      Muuttakaa Maarianhaminaan !!! Siellä teille sopiva paikka.

    • sannilletuleelähtö

      Forssalaiset ovat läpeensä kyllästyneitä Sanniin ja kokoomukseen. Forssalaiset vihaavat ja haluavat hakata rautaputkilla Sannin turvan turvoksiin. Sanni ei voi enää kulkea Forssan kaduilla. Sanni paskansi oman kuntansa ihmisten päälle. Sannin poliittinen ura on saneltu. Se on nyt förbi.

    • Slerssi

      Kyllä Forran nyt kelpaa, on monenmoista moniosaajaa ja kultamunaa jotaka tekevät hommia 24/7. (huumekauppaa ym. rikoksia)

    • YötYhtäJuhlaa

      kulttuurin rikastamista. ihanaa mennä aamulla töihin, kun ei ole saanu nukuttua.... kulttuurin rikastajia ei työkiireet haittaa. voi nukkuu päivät ja hillua yöt.

    • Göran_kysyy

      Jos mannerSuomi kuuluu puhtaalla valkoiselle rodulle, niin minne sitten persut pannaan ???

      • Matut_on_röyhkeitä

        Pidätkö itseäsi vitsinikkarina?


    • AgressiivinenAksentti

      Mikä siinä on että aina kun nämä arabit keskustelevat keskenään niin se ei tavallista puhetta vaan se puhe kuulostaa agressiivisen uhmakkaalta sotahuutelulta?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17053
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      41
      4794
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      300
      2718
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      144
      2006
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      132
      1597
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      397
      1530
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      17
      1497
    8. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      22
      1306
    9. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1303
    10. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      11
      1203
    Aihe