Onko kellään sebbin-merkkistä rintaimplanttia laitettu? Olen suunnitellut leikkausta ja ensi kesänä leikkaus voisi olla ajankohtainen. Todella kehutuksi ja euroopan ykkösmerkiksi nousee keskusteluissa sebbin implantti. Tuon implanttimerkin haluaisin, ja mietinkin onko kellään muulla kyseistä implanttia laitettu Suomessa?
implanteista
5
115
Vastaukset
- paavopesusienenidoli
Mulla laitettiin 2009 vuonna ensimmäiset implantit, imetyksien jälkeen rinnat kuitenkin vaativat suuremman implantin joten vaihdatin uudet pari kk sitten. Juurikin nämä sebbinit Tallinnassa. TODELLA TYYTYVÄINEN! en voi kun suositella, aivan eri tuntuiset kun aikaisemmat rintani.
- plastiikkakirurgiii
Cityklinikalla laitetaan näitä. Lienevät hyvät implantit. Ja CK on ihan ok paikkakin.
- ljsflkjfslksjflskf
Voi voi kun naiset eivät ymmärrä naisellisuuttaan ja ikääntymistä ja lasten tuomia muutoksia. Me ikäännymme joka tapauksessa, miksi lähteä tuollaisiin juttuihin mukaan. Ne ovat terveysriski jossain vaiheessa ja aina ne implantit joutuu myös vaihtamaan, samat eivät käy loppuelämää eli joutuu sellaiseen karuselliin..mutta jos on valmis siihen aina menemään..jokaisen oma asia..itse en menisi. Ymmärrän sen täysin rinnattomilla tai rintasyöpäpotilailla, joilla en yleensäkin ensin olivat..Kun nainen vanhenee ja tulee vanhaksi, sitä ei voi estää, vuodet kuluvat, jokainen eilinen on mennyttä ja tämä päivä myös kohta...tulevat terveysvaikutukset yhä enemmän esille, implantit voivat vuotaa ja aiheuttaa elimistöön myös muita muutoksia, joista ei vielä edes kaikkea tiedetä. Mutta jokainen päättää---
- upoupup
Voihan olla, että et ymmärrä mitä ikääntyminen tarkoittaa nykyään. Ei ole pakko asettua mummo-/pappamuottiin jos ikä alkaa tietyllä numerolla. Tai sanotaanko, että sinä voit tehdä niin halutessasi ja pitää nyrpeät mielipiteet ominasi.
- hippihiiri
No minusta tuo kirjoittaja oli ihan oikeassa. Hullua touhua nykyään kun ihmisille ei enää kelpaa se olemus mitä ovat saaneet. Tissit on silikoniset, huulet ankanhuulilla, ripset ovat tekoripsiä ja sitten vielä pursotetaan poskiin ym. paikkoihin täytettä. Ulkomailla ollaan niin pitkällä, että persuski on jo topattu. Ei sitä kenenkään tarvi iän karttuessa kiikutuoliin mennä, mutta kyllä jokainen voisi antaa luonnon hoitaa tehtävänsä. Paljon saa aikaiseksi jo liikunnalla ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132